Hallands 3-dagars, Resultatlista

Etapp 2, 2010-07-17


D102580 meter35 anmälda
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK17:51
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK18:09
3Annika SimonsenFIF Hillerød19:46
4Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK20:06
5Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK21:01
6Elvira JohanssonFK Friskus Varberg21:42
7Alicia LundgrenVärend GN OL21:45
8Moa SågbyJönköpings OK21:48
9Lovisa JohanssonOK Dacke21:58
10Olivia FröbergOK Roxen22:08
11Selma MoqvistLerums SOK22:11
12Linnea BodinAlmby IK22:37
13Irmalinn NilssonHärlövs IF22:40
14Tale StrandKongsberg O-lag23:09
15Malin NilssonOK Tranan23:15
16Sara BrinchHSOK.dk24:12
17Lotten KindlundhFK Finn25:02
18Maja KindlundOK Tranan25:23
19Elin CarlssonIK Trenne Ullared25:54
20Alma JohanssonIK Hakarpspojkarna26:38
21Tova EricssonRonneby OK27:12
22Emma LingJönköpings OK27:38
Heidi ForsOK Grip27:38
24Ruth SjöforsOK Älme28:46
25Hanna GabrielssonKungälvs OK29:18
26Alva SelerudOK Kolmården30:00
27Moa BäckströmIF Rigor37:07
28Tove JohanssonOK Alehof39:06
29Emma GustafssonOK Kullingshof42:35
30Hanna JohanssonTrollhättans SOK48:07
Malin LarssonOK NackheEj start
Isa EnvallIK HakarpspojkarnaEj start
Sidse TillingsøeTisvilde Hegn OKEj start
Claudia KnudsenHSOK.dkÅterbud
Malva AlpadieOK Pan-KristianstadÅterbud

D122810 meter58 anmälda
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK18:15
2Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL19:06
3Ronja JungåkerKorsnäs IF OK21:25
4Jonna JungåkerKorsnäs IF OK21:40
5Amelia SkalbergBredaryds SOK21:45
6Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OK21:48
7Lisa JohanssonOK Tranan21:56
8Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna22:48
9Elsa AnderssonBredaryds SOK22:59
10Jonna ForsOK Grip23:29
11Agnes SpånérSävedalens AIK23:30
12Lina SundqvistOK Tranan24:17
13Frida Kopp StannumTisvilde Hegn OK24:19
14Klara AxelssonMarkbygdens OK24:21
15Emelie RoosOK Landehof24:23
16Johanna RundqvistOK Nackhe25:00
17Linda GustafssonOK Tyr25:41
18Kajsa JungbjerFK Herkules26:46
19Moa HanssonBredaryds SOK26:49
20Klara AskMarkbygdens OK26:51
21Sofie PerssonHärlövs IF26:55
22Madeleine SöderlundLerums SOK27:15
23Hanna PerssonTumba-Mälarhöjden OK27:56
24Ida ØbroTisvilde Hegn OK28:40
25Moa KuhlinGöteborg/Majorna OK28:58
26Emelie SvenssonIF Rigor29:33
27Sofia KlassonHestra IF29:38
28Aurora MoholthKongsberg O-lag30:46
29Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK31:07
30Sandra BoströmOK Linné31:59
31Siri BjörklundTrollhättans SOK32:24
32Sofia JosefssonRydboholms SK32:39
33Sofia ÖstermanVänersborgs SK33:01
34Rikke Hjelseth LarsenKongsberg O-lag33:04
35Josefin BernhedSävedalens AIK34:23
36Agnes HektorJärla Orientering34:49
37Amanda BacklundHelsingborgs SOK34:52
38Julia BergdahlSävedalens AIK34:56
39Felicia JohanssonOK Nackhe35:33
40Elinor DelinHärlövs IF37:49
41Hilda SvenssonNässjö OK38:59
42Klara AnderssonHärlövs IF39:19
43Anna JönssonTormestorps IF39:28
44Maria ErikssonEds SK41:21
45Sara JosefssonRydboholms SK41:26
46Vilma JohanssonOK Stigen42:35
47Amanda CarlssonIK Trenne Ullared43:17
48Viktoria SjöstrandFK Snapphanarna43:39
49Ebba BengtssonOK Lindena46:36
50Tove LindOK Lindena47:10
51Rebecka BrorssonTockarps IK49:00
52Linnea NilssonNyköpings OK50:17
53Janneke SnijderIK Uven53:33
Astrid Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OKEj start
Sarah PerssonOK DenselnEj start
Lina KarlssonOK Vilse 87Ej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKEj start
Emma FranzénLidköpings VSKÅterbud

D142820 meter42 anmälda
1Moa PetterssonOK Dacke22:39
2Nikoline TillingsøeTisvilde Hegn OK22:46
3Amanda Falck WeberTisvilde Hegn OK23:12
4Pim HedbergLunds OK23:29
5Andrea SvenssonFinspångs SOK24:12
6Kajsa HedinHjärnarps GH OL24:22
7Louise LundgrenVärend GN OL24:35
8Malin HelgmanOK Tyr24:48
9Melina CarlssonKöping-Kolsva OK25:47
10Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering26:48
11Elin PetterssonSjövalla FK27:16
12Hanna ForsKvarnsvedens GOIF OK27:21
13Agnes JonssonSøllerød OK28:17
14Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna28:22
15Sara JosarpFK Friskus Varberg28:35
16Sofia JohanssonOK Nackhe28:48
17Clara BerlinTrollhättans SOK29:00
18Amanda JohanssonOK Dacke29:03
19Sara KindlundOK Tranan29:27
20Line CederbergVänersborgs SK29:32
21Julia FrejdOK Ravinen30:58
22Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK31:00
23Lina PålssonKungälvs OK32:06
24Åse DannbringSkåneslättens OL32:18
Elin LundqvistNybro OK32:18
26Julia SvenssonBredaryds SOK32:40
27Elvira BjörklundTrollhättans SOK33:27
28Caroline JohanssonSundsvalls OK34:32
29Lovisa ErikssonOK Lindena34:40
30Sara AlmehedFrölunda OL34:58
31Linnea LarssonUlricehamns OK35:13
32Anna BengtssonIS Kullen35:47
33Julia LadefogedFalkenbergs OK37:34
34Amanda JohanssonOK Nackhe37:48
35Maja BrinchHSOK.dk37:51
36Linnéa AnderssonBredaryds SOK38:00
37Anna LångStora Tuna OK38:18
38Helena HagströmFalkenbergs OK38:49
39Emma NilssonOK Tranan41:40
40Linnea KjellssonFalkenbergs OK43:19
41Siri MoholthKongsberg O-lag44:11
42Johanna SörqvistBredareds IF64:47

D163060 meter44 anmälda
1Amanda HanssonBredaryds SOK24:43
2Matilda MartinssonFalkenbergs OK27:17
3Julia OhlssonUddevalla OK27:27
4Lisa HolerEksjö SOK27:56
5Emma BacklundSäterbygdens OK28:16
6Simone WraaTisvilde Hegn OK28:40
7Ellen JohnssonOK Nackhe28:48
8Jessica NilssonOK Torfinn29:10
9Frida HedinHjärnarps GH OL29:30
10Julia DahlIS Kullen29:39
11Lovisa LemanGöteborgs SK29:41
12Nathalie RyghMariestads FK29:42
13Malin WidénUddevalla OK29:43
14Amanda BlennowFalköpings AIK OK30:05
15Emmeli Glenn AxmalmSävedalens AIK30:22
16Elin ClassonOK Orinto30:47
17Lilia EmaldynovaAngelniemen Ankkuri31:15
18Felicia StuhlhoferOK Landehof31:22
19Filippa SpånérSävedalens AIK31:28
20Elin BlickOK Alehof31:44
21Erica PetterssonSjövalla FK32:19
22Klara PålssonKungälvs OK32:37
23Sofia HelmertzFK Herkules34:04
24Tilda KarlssonOK Alehof34:38
25Moa SvenssonNässjö OK35:18
26Elin SundqvistOK Tranan35:20
27Paula Glenn JungbjerFK Herkules36:21
28Jenny HolménHylte OK36:31
29Malin ReichenbergIdefjordens SK37:20
30Elin JohanssonFjärås AIK37:53
31Martina JohanssonBredareds IF38:25
32Elin KjellssonFalkenbergs OK39:15
33Ragnhild LøvliAsker skiklubb39:51
34Emma BobergIF Rigor42:43
35Elinor LindelöwHärlövs IF43:18
36Sofia SjögrenOK Kullingshof43:39
37Karin FriströmSkarpnäcks OL46:06
38Linnea BergstrandKungälvs OK49:29
39Malin AllanssonIF Rigor52:00
40Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna53:47
41Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OK60:11
Sofia JohanssonOK AlehofEj godk.
Ellinor ÅhmanBredareds IFEj godk.
Danielle FröstadKungälvs OKEj start

D183450 meter28 anmälda
1Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné26:48
2Elin SvenssonNässjö OK29:54
3Kristin SchybergFjärås AIK31:05
4Jennie JohanssonBredaryds SOK32:08
5Lovisa HanssonBredareds IF33:25
6Johanna HolménHylte OK34:11
7Erika HugosonNässjö OK34:25
8Elina WesterlundSkåneslättens OL34:43
9Lina LångStora Tuna OK34:45
10Tove StåhlIS Kullen35:49
11Jenny OlssonÖrkelljunga FK36:00
12Matilda StenssonHelsingborgs SOK36:35
13Emma AlmehedFrölunda OL36:38
14Frida BjörklundSjövalla FK37:32
15Isabell JosefssonOK Reftele38:35
16Madeleine AttforsSävedalens AIK39:43
17Malin HedbergLerums SOK42:01
18Louise NordahlHelsingborgs SOK42:21
19Lisa ErikssonHylte OK42:23
20Malin BengtssonMariestads FK42:30
21Jessica LevinOK Tyr45:32
22My LarssonNässjö OK48:30
23Lina JosefssonRydboholms SK48:36
24Camilla NilssonOK Torfinn48:54
25Malin DahlbergFalköpings AIK OK50:34
26Anna RosenbergLillomarka OL56:24
27Malin AnderssonSkogspojkarnas OK56:57
Stina BergIS KullenEj start

D203450 meter5 anmälda
1Amanda KarlssonUlricehamns OK35:12
2Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb37:07
3Lisa BorrsénOK Kroppefjäll38:04
4Ylva WängdahlOK Gipen41:56
5Sara KarlssonOK Skogsstjärnan44:28

D214500 meter47 anmälda
1Karin Aneland-ThernIFK Göteborg36:21
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK39:09
Linnéa JohnssonOK Nackhe39:09
4Elin HamreforsOK Landehof39:35
5Lisa AhnoffGöteborg/Majorna OK39:36
6Hanna C PerssonUlricehamns OK39:48
7Ida HördegårdhIFK Göteborg39:51
8Lina PalmérUlricehamns OK39:58
9Lina SamorSävedalens AIK40:26
10Desiré RexOK Landehof40:45
11Anna ZetterbergVästerås SOK40:48
12Anna MånssonOK Löftan41:49
13Elina JohnssonCentrum OK42:36
14Agnes SvenssonSävedalens AIK42:37
15Anna MartnerFK Herkules43:08
16Sandra LaasIFK Göteborg43:14
17Annika WigrenLunds OK43:18
18Sofie PetterssonUlricehamns OK43:53
19Liselotte KlemmingKalmar OK44:13
20Frida PalmFK Boken45:48
21Lina SandströmOK Stigen45:50
22Emelie SvalinVänersborgs SK45:58
23Josefine DahlstenEksjö SOK47:01
24Eva GustafssonFalkenbergs OK47:52
25Hanna MattssonIK Uven48:03
26Marika HagelbergOK Kåre48:20
27Janni AxelssonSävedalens AIK48:33
28Sofia ThorssonIFK Lidingös Skid o OK48:43
29Linda SkogOK Reftele48:46
30Marie GrönlundLunds OK50:26
31Ellen AlbinssonBredaryds SOK50:40
32Julia ThorénEksjö SOK52:14
33Emma SigvardssonFK Friskus Varberg53:23
34Monica HatlenTullinge SK54:58
35Johanna SjonsIFK Hedemora OK55:08
36Hanna WeimannIK Uven57:10
37Katarina GustafssonOK Gisle61:14
38Britt-Marie ErlandssonStigsökarna62:53
39Anna SäfstenFK Herkules63:43
40Sandra AxelssonVänersborgs SK66:27
41Anna EricssonRonneby OK70:35
42Annika BengtssonRävetofta OK74:19
Stina SternerLinköpings OKEj start
Katarina EnbomVänersborgs SKEj start
Mathilda CarlssonOK StigenEj start
Anna BogrenSundbybergs IKEj start
Tine Hjelseth LarsenKongsberg O-lagEj start

D21 LÅNG6420 meter44 anmälda
1Lina StrandGöteborg/Majorna OK45:59
2Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK47:35
3Elsa JanssonFrämmestads IK48:26
4Emma AnderssonSävedalens AIK48:41
5Maria MagnussonSävedalens AIK49:06
6Anna EnvallIK Hakarpspojkarna50:08
7Tove AlexanderssonStora Tuna OK50:18
8Anna Mullins WindevallSävedalens AIK52:36
9Sara PrinceFK Herkules53:32
10Petra HalvarssonGöteborg/Majorna OK54:10
11Beatrice GustavssonEksjö SOK55:56
12Lotta SaetreOK Landehof56:30
13Ylva SunessonOK Alehof56:46
14Anna OlssonLunds OK56:56
15Sofia SalomonssonVänersborgs SK56:59
16Anna EdenbrandtLunds OK57:26
17Chrissie DahlqvistSkillingaryds FK57:56
18Stina JanssonJärla Orientering59:00
19Frida NeroGöteborg/Majorna OK59:24
20Helén PerssonLinköpings OK59:52
21Emma LindénSävedalens AIK60:04
22Helena AnderssonFK Friskus Varberg60:24
23Frida WallströmSävedalens AIK61:45
24My WestlundOK Tyr61:57
25Lara PrincePAPO62:35
26Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK62:51
27Ida SvenssonSjövalla FK63:04
28Sanna LinseforsLunds OK63:15
29Sofi ThorsellVästerås SOK63:22
30Hanna MellbyEslövs FK66:33
31Moa KjellstrandCentrum OK66:37
32Kristin SkaarRyda SK67:38
33Karin FägerlindCentrum OK67:59
34Sofia AnderssonCentrum OK69:06
35Jannie HagårdRävetofta OK70:22
36Emma FaxénVäxjö OK70:58
37Anna MaxFrölunda OL72:55
38Lena MaxFrölunda OL74:41
39Mette PeterssonCentrum OK74:59
40Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK75:30
Therese NyströmOK DenselnEj godk.
Sofia AdolfssonOK KåreEj start
Therese EnengeBredareds IFEj start
Linnéa Ivarsson SandbergOK DenselnEj start

D21 MOTION4180 meter8 anmälda
1Soile GustafssonOK Kullingshof49:55
2Louise BöregårdOK Gläntan56:41
3Jenny JohanssonIFK Göteborg57:49
4Sara LindgrenIFK Göteborg59:03
5Sara SöderblomÄtrans IF59:07
6Erika UmelandOK Älgen63:13
7Anna-karin NilssonSK Graal64:57
Ea BregensöeTisvilde Hegn OKEj godk.

D353710 meter26 anmälda
1Linn NilssonOK Tyr29:39
2Ulrika KindlundOK Tranan29:49
3Karin NobornIFK Göteborg29:56
4Annika JohanssonOK Tranan31:03
5Pia JohanssonOK Landehof32:47
6Johanna AspIFK Göteborg33:11
7Camilla BrorssonTockarps IK34:39
8Therese DahlströmVänersborgs SK35:43
9Veronica AdolfssonAnderstorps OK36:19
10Åsa NordbergGöteborg/Majorna OK36:44
11Kari StrandKongsberg O-lag38:05
12Maria ModigOK Pan-Kristianstad38:47
13Marie-Louise NilssonHylte OK38:50
14Martina D StigssonVänersborgs SK38:51
15Camilla SjöstrandFK Snapphanarna39:10
16Maria FolkestadAnderstorps OK39:38
17Maria LingJönköpings OK39:51
18Carin RosjöJönköpings OK41:03
19Ulrika KarlssonOK Landehof41:35
20Angelica BrandqvistTibro OK43:30
21Cathrine DavidsonSOK 6845:52
22Marie-Louise PerssonFK Herkules46:25
23Maria LarssonDegerfors OK50:37
24Åsa Staaf BlickanderOK Löftan50:57
25Karin NorlanderOK Nackhe57:06
Karin BrattbergSjövalla FKEj godk.

D35 MOTION3520 meter11 anmälda
1Jenny WinbladhLunds OK36:44
2Maria ThelinJönköpings OK38:21
3Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared40:29
4Carina SvanbringLessebo OK42:41
5Ulrica VidfeltLindebygdens OK43:13
6Tineke SnijderIK Uven45:21
7Anneli GabrielssonKungälvs OK45:50
8Martina GabrielssonHelsingborgs SOK47:27
9Kristina PerssonHärlövs IF48:00
10Teres ZachrissonKungälvs OK50:22
Elisabet DahlbergIK Trenne UllaredEj godk.

D403340 meter56 anmälda
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna27:47
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK28:11
3Susanne AnderssonHärlövs IF28:50
4Anna ErikssonOK Landehof29:16
5Jenny NymanVänersborgs SK29:31
6Yvonne WeihardSävedalens AIK29:46
Carin RosénGustavsbergs OK29:46
8Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna30:23
9Helena ErikssonEds SK30:31
10Barbara SvenssonFinspångs SOK30:40
11Carina HellgrenOK Ravinen30:41
12Agneta BerlinTrollhättans SOK30:48
13Carina AnderssonFK Friskus Varberg31:33
14Eva PetterssonOK Dacke31:39
15Anna BrunellOK Kolmården31:52
16Gunilla KarlssonVäxjö OK31:57
17Anna AbrahamssonFK Herkules32:24
18Marie OlssonÖrkelljunga FK32:33
19Kristina NilssonOK Tranan33:06
20Inger CederbergVänersborgs SK33:11
21Marina AxelssonMarkbygdens OK33:15
22Helena SandbergIK Hakarpspojkarna33:30
23Anna Nero NordmarkNässjö OK33:50
24Sandra SimonsenFIF Hillerød34:06
25Charlotte ÖstermanVänersborgs SK34:39
26Jeanette LarssonFK Friskus Varberg34:47
27Karin JohanssonTrollhättans SOK34:49
28Kristina ForsOK Grip35:35
29Carina RegbornHagaby GOIF35:48
30Sofia KarlssonOK Landehof35:56
31Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK36:11
32Åsa JosarpFK Friskus Varberg36:27
33Åsa DetterfeltLinköpings OK36:30
34Catarina BengtssonOK Nackhe38:16
35Kerstin YngströmFrölunda OL38:17
36Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen38:28
37Berit HarfotHorsens OK38:55
38Sara HektorJärla Orientering39:22
39Annika KuhlinGöteborg/Majorna OK40:37
40Catrin JohanssonSundsvalls OK40:42
41Tina HelgmanOK Tyr40:59
42Åsa Flink-SvenssonNässjö OK41:49
43Andrea SilierJärfälla OK44:10
44Maria HarrieLunds OK45:59
45Karin TorstenssonFalköpings AIK OK46:14
46Åsa HedinHjärnarps GH OL46:26
47Mona RosbergVäxjö OK46:53
48Anna KalméusFrölunda OL46:54
49Maria WallinOK Roto48:29
50Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK49:04
51Carina LindelöwHärlövs IF49:25
52Ulrika AnderssonHylte OK53:24
53Lisa NilssonOK Torfinn61:03
54Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb69:57
Sara ÅbergHestra IFEj start
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OKEj start

D40 MOTION3520 meter24 anmälda
1Jeanette SigenstamMarkbygdens OK33:52
2Britta KjellssonFalkenbergs OK36:28
3Jessica ElmerssonOK Bävern37:27
4Christina PetterssonSjövalla FK38:25
5Helena ÅhlinHelsingborgs SOK39:01
6Bodil AhlströmTrollhättans SOK40:58
7Katarina AlmehedFrölunda OL42:10
8Annelie GustavssonKungälvs OK43:28
9Marianne JönssonBredaryds SOK44:15
10Caroline OttossonGävle OK45:40
11Carina SvenssonAnnebergs GIF46:52
12Anette SundqvistOK Tranan46:58
13Anna HagströmFalkenbergs OK48:13
14Susanne LindOK Tyr49:14
15Maria DelinHärlövs IF50:28
16Anette NordbergGällstadbygdens SOK53:36
17Marie FröstadKungälvs OK53:42
18Karin MaxFrölunda OL55:35
19Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb55:59
20Anna HagmanFjärås AIK62:03
21Kit KnudsenHSOK.dk62:37
22Lotte MarholtTisvilde Hegn OK63:42
23Pernilla JohanssonOK Kullingshof69:22
24Marie PetterssonVästerviks OK74:28

D453150 meter55 anmälda
1Ann-Sofie HolerOLK Fricktal28:29
2Ann-Charlotte JohanssonIFK Göteborg29:11
3Anette BernhedSävedalens AIK29:47
4Anne BodinAlmby IK30:00
5Britta SahlinVänersborgs SK30:21
6Pamela ÅstenKolbotn & Skimt OL30:42
Maria SkogsbergMariestads FK30:42
8Annette Falck-LarssonVänersborgs SK30:56
9Annika JosefssonOK Dacke31:26
10Anna Weckner WestlundOK Tyr31:40
11Ingela AnderssonLunds OK32:02
12Susanne JohanssonFjärås AIK32:22
13Lena WraaTisvilde Hegn OK32:23
14Tone BakkenLillomarka OL32:27
15Lena Sandgren SwartzOK Orion32:57
16Marita PhilipssonMarkaryds FK32:59
17Marita KarlssonOK Skogsstjärnan33:00
18Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK33:05
19Lottie LindhOK Älgen33:35
20Kati NémethStigmännen Karlshamns OK33:38
21Britt FlakbergIFK Göteborg33:42
22Marie EnokssonOK Österåker33:47
23Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK34:06
24Christina OlssonSkåneslättens OL35:12
25Christina SternerOK Njudung35:16
26Katarina HedbergLerums SOK36:50
27Lotta SchurmannHylte OK37:16
28Lena ThuressonRydboholms SK37:17
29Marianne KirkegaardTisvilde Hegn OK37:29
30Nina BejbomUddevalla OK37:33
31Tina HagårdRävetofta OK37:50
32Ulrika MeyersonOK Linné38:07
33Karin BergdahlSävedalens AIK38:23
34Gyrid LøvliAsker skiklubb38:28
35Karin StåhlIS Kullen41:55
36Jenny HomannFrölunda OL42:04
37Anne TuressonBredaryds SOK42:59
38Maria LenningSkåneslättens OL43:19
39Agneta JohanssonRydboholms SK44:29
40Anna SjödinOK Skogshjortarna45:01
41Kristin BackVänersborgs SK45:14
42Ulrika JohanssonOK Löftan46:00
Yvonne BengtssonMariestads FK46:00
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared46:00
45Christina RyghMariestads FK46:01
46Annika MarthinssonHylte OK47:33
47Katarina HaaseVänersborgs SK48:33
48Monika WikströmOK Tyr49:53
49Marie HermanssonOK Kullingshof51:13
50Karin HelmertzFK Herkules51:59
51Camilla BjörklundSjövalla FK54:44
52Lotta JungåkerKorsnäs IF OK79:27
Ann-Marie HanssonIS KullenEj godk.
Ingela EkelövSkåneslättens OLEj godk.
Lotta GyllenstenSkåneslättens OLEj start

D45 MOTION2900 meter26 anmälda
1Gunilla Djuffelt-MartinssonFalkenbergs OK29:52
2Susanne DombyOK Stigen30:58
3Eva AlmgrenOK Stigen33:27
4Marie CarlssonOK Stigen33:55
5Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken35:54
6Lena FredénFalköpings AIK OK36:31
7Lena JohanssonOK Nackhe40:02
8Gunnel HenryssonOK Dacke40:21
9Hilde MoholthKongsberg O-lag40:40
10Anette AnderssonOK Nolaskogsarna42:10
11Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF42:18
12Gun FriskMarkbygdens OK42:19
13Jennifer LeeOK Alehof42:58
14Christina MalmqvistFalkenbergs OK45:00
15Pia HendbergHestra IF45:07
16Ann-Marie JohanssonBredaryds SOK45:12
17Yvonne JungbjerGöteborgs SK45:49
18Annelie HedegårdFalköpings AIK OK47:46
19Anette JohanssonOK Tranan48:09
20Katrine Hjelseth LarsenKongsberg O-lag49:54
21Anna FröbergOK Roxen54:31
22Marita SalomonssonVänersborgs SK55:23
23Jannie NielsenTisvilde Hegn OK57:05
24Carina ReichenbergIdefjordens SK57:18
25Katarina UhrbergBrattås CK60:37
26Lone DamHSOK.dk66:39

D503060 meter40 anmälda
1Maria HalvarssonFjärås AIK27:57
2Ann-Christin NeroRonneby OK28:08
3Birgitta AnderssonFrämmestads IK31:12
4Christina SöderblomÄtrans IF32:08
5Anne-Marie EricssonKristinehamns OK32:09
6Lisbeth DahlHelsingborgs SOK34:41
7Christina SegerslättSkåneslättens OL34:52
8Gerd FossestølNittedal OL35:25
9Kerstin BurmanKvillebyns SK35:41
10Ingrid KensbyOK Tyr36:17
11Karin IvarssonHaninge SOK36:33
12Birgit HanssonHerrestads AIF36:36
13Lena RunessonOK Vivill37:11
14Gunilla AxelssonSävedalens AIK37:21
15Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb38:31
16Marie ClaessonRydboholms SK39:06
17Elisabet MånssonOK Löftan40:20
18Catharina CarlssonTrollhättans SOK41:08
19Lena WallströmTidaholm SOK Sisu41:09
20Gunilla SandströmOK Stigen41:33
21Christina NilssonLerums SOK42:06
22Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb42:22
23Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb42:30
24Maria AnderssonBredaryds SOK42:35
25Lena BergstrandKungälvs OK44:34
26Birgitte KrügerHSOK.dk44:38
27Aina JeppssonLunds OK45:53
28Marianne ThorssonIK Trenne Ullared49:55
29Minna WarthoeHSOK.dk50:00
30Ingvor JohanssonFalkenbergs OK50:32
31Monika NilssonOK Alehof51:11
32Margareta NetzTrollhättans SOK53:12
33Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK54:31
34Karin ErnfridssonOK 64 Torpa60:18
35Susanne TruelsenHerlufsholm OK61:46
36Ingmarie BadhOK Vivill68:46
37Maria BjörklundTrollhättans SOK69:32
38Radka KühnelTrollhättans SOK71:07
Anneli BranderStenungsunds OKEj godk.
Kristina JohanssonKalmar OKEj start

D50 MOTION2900 meter4 anmälda
1Ingrid AnderssonIF Rigor41:31
2Eva NordströmOK Älvsjö-Örby43:04
3Siv GyllenhammarGävle OK54:56
4Anita LiljaJönköpings OK55:19

D552830 meter24 anmälda
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK24:34
2Christine EdenbrandtLunds OK29:50
3Solveig HedenblomSjövalla FK31:04
4Gunnel HultqvistIF Hagen32:07
5Karin AxelssonIK Uven33:17
6Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad34:06
7Yvonne CarlssonKöping-Kolsva OK35:33
8Eva ThörnblomSjövalla FK36:05
9Marie SvernestamLinköpings OK36:06
10Berith PetterssonVänersborgs SK36:16
11Inger GustafssonOK Gisle36:32
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna37:12
13Gerd HagströmGOIF Tjalve38:29
14Britt-Marie AnderssonOK Amne39:13
15Gabrielle BrunAndrarums IF40:36
16Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK41:01
17Anita EklöfIK Ymer43:42
18Christina NilssonAndrarums IF45:27
19Barbro LiljequistOK Älme47:43
20Berit IvarssonOK Skogshjortarna47:52
21Margareta SchölinTockarps IK48:22
22Marit NilssonKils OK65:31
23Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared66:10
Ingela NelsénFalkenbergs OKEj start

D55 MOTION2920 meter14 anmälda
1Lotta WestbergOK Tranan36:11
2Inga-Lill EvaldssonSK Graal40:02
3Agneta BöregårdOK Gläntan41:22
4Britt BlomLjungskile FK42:45
5Siv BerggrenVäxjö Allmänna IS45:39
6Inger JohanssonOK Nackhe45:41
7Lillemor GunnarssonOK Gipen48:24
8Marita JohanssonOK Stigen48:56
9Margareta HeldFK Åsen56:17
10Catharina JohanssonOK Kolmården60:03
11Inger Alice EismarkIFK Göteborg62:54
12Ann KlemmingOK Stigen65:49
13Sophie Hedlund-StridhStenungsunds OK75:24
Ulla BjörkmanIK YmerEj godk.

D602650 meter36 anmälda
1Inger GlansOK Torfinn29:32
2Ann-Marie HolmströmIK Gandvik30:00
3Berit SchannongMalmö OK32:36
4Gunilla PetterssonVästerviks OK33:34
5Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK34:47
6Ingrid Rex WallströmIK Uven34:54
7Irene AnderssonÄtrans IF36:51
8Marion HallstenUddevalla OK37:02
9Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb37:12
10Eva HöijeOK Ravinen37:35
11Åsa StåhlHjärnarps GH OL38:12
12Ann-Britt JohanssonIK Stern38:22
13Karin PerssonOK Tyringe38:33
14Lena FritzellIF Rigor38:52
15Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK39:03
16Ann-Helen LinnersjöOK Orion39:24
17Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK42:09
18Kristin LindbergLunds OK42:42
19Karin LarssonOK Kompassen42:45
20Linnéa ClaessonRydboholms SK42:57
21Ann-Mari PerssonVäxjö OK43:10
22Eva ArvidssonAlvesta SOK44:42
23Barbro AnderssonOK Skogshjortarna45:02
24Marita JohanssonMarkbygdens OK45:05
25Marianne SjöbergIF Hallby SOK45:13
26Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:46
27Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad45:53
28Rosa JohanssonIK Uven45:56
29Monica LarssonOK Tranan46:09
30Anita AnderssonOK Skogshjortarna46:12
31Karin BengtssonOK Kompassen49:36
32Inga GustavssonIK Uven53:14
33Kristina FranssonOK Virdarna54:42
34Marianne HallbergFK Boken56:09
35Sinikka KukkohoviAnderstorps OK60:01
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbEj godk.

D652440 meter42 anmälda
1Birgitta StenströmVänersborgs SK25:56
2Margareta LarssonOK Njudung27:54
3Britt Forsell PirozziLunds OK29:17
4Inge JørgensenOK Roskilde29:49
5Ingrid HermanssonIK Ymer29:54
6Berit IvehagFrämmestads IK30:05
7Gunnel SvenssonIK Ymer31:06
8Kerstin ErnvidUlricehamns OK31:40
9Ingrid JanssonSäterbygdens OK31:45
10Gull SvenssonTockarps IK32:25
11Eva IsakssonOK Skogshjortarna32:48
12Gunilla GrönbladHärlövs IF32:49
13Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK34:24
14Kerstin BengtssonMotala AIF OL34:25
15Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb34:34
16Marie-Louise LundströmOK Löftan35:55
17Berit ByströmOK Virdarna36:17
18Lilian SamuelssonKungälvs OK36:21
Ulla LingJönköpings OK36:21
20Gunvor JonssonVänersborgs SK36:55
21Margareta BengtssonOK Gläntan37:04
22Bibbi AppelgrenMariestads FK37:42
23Birgitta ParknerOK Landehof37:49
24Vega SlottnerJönköpings OK39:14
25Solbritt GustafssonOK Virdarna39:49
26Barbro JohanssonSjövalla FK40:10
27Birgit PalmFK Boken40:59
28Britt-Marie BjörklundVästerviks OK41:20
29Britten PerssonFinspångs SOK42:25
30Barbro CassingRonneby OK44:47
31Mona CarlsonOK Skogshjortarna46:28
32Birgitta CarlssonOK Orinto46:44
33Ingegerd ArvidssonIF Rigor50:19
34Gunnel PalgrimVänersborgs SK51:34
35Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb55:02
36Berit NilssonMarkaryds FK58:23
37Ingrid CullbrandIK Stern58:33
38Gunnel NilssonMalmö OK66:12
39Ing-Mari LarssonOK Löftan66:51
40Lilian BengtssonOK Amne68:41
Astrid JohannessonHelsingborgs SOKEj godk.
Carola AnderssonOK LöftanEj godk.

D702120 meter16 anmälda
1Marianne GrahnSävedalens AIK33:01
2Gunnel BörjessonIK Uven34:09
3Barbro HugossonLunds OK35:22
4Ingvor HjertqvistIK Stern36:43
5Lillemor HallinOK Landehof38:02
6Gunni EkbergÄtrans IF38:21
7Kerstin FredrikssonLjungskile FK38:22
8Gull-Britt GrönbergKungälvs OK38:35
9Kerstin CarlssonUlricehamns OK39:20
10Yvonne LiljelandVaggeryds SOK49:04
11Gull-May KnudsenHSOK.dk49:21
12Inga PerssonOK Landehof59:05
Inger HallbergIK UvenEj godk.
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKEj godk.
Vivi-Anne BylundRydboholms SKEj start
Mildred JosefssonRydboholms SKEj start

D752030 meter10 anmälda
1Gun HanssonAndrarums IF31:06
2Ingrid IngemanssonFalkenbergs OK34:39
3Britta SahlIF Hagen35:09
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK35:42
5Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK38:33
6Ingrid CarlssonTäby OK42:39
7Inez JohanssonOK Nackhe44:54
8Astrid SvenssonOK Bävern53:34
9Bernice AntonssonFK Friskus Varberg53:40
10Barbro SvenssonUddevalla IS58:17

D802030 meter3 anmälda
1Signe NymanUddevalla IS32:17
2Marianne ErikssonTockarps IK37:25
3Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared45:14

H102580 meter33 anmälda
1Morten JørgensenOK Snab15:56
2Filip RosjöJönköpings OK16:10
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna16:15
4Victor HanssonNässjö OK16:26
5Allan HedbergLunds OK16:27
6Oscar ModigOK Pan-Kristianstad16:46
7Malthe PoulsenHSOK.dk17:25
8Lasse Falck WeberTisvilde Hegn OK17:36
9Vegard LøvliAsker skiklubb19:26
10Filip BengtssonOK Lindena19:29
11Linus LundbergOK Bävern19:41
12Thorsten SvenssonFinspångs SOK19:49
13Karl LindmanIK Trenne Ullared19:59
14Nils OttossonGävle OK20:11
15Klas JohanssonOK Tranan20:24
16Anders BjörklundTrollhättans SOK20:36
17Hugo SetthagenOK Tranan21:38
18Alexander RoosOK Landehof21:49
19Eric BerlinTrollhättans SOK22:26
20Oliver Fransson LeeOK Alehof22:50
21Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb22:52
22Noel AgmarkenHalmstad OK22:59
23Melker AnderssonHärlövs IF23:05
24Tim JohanssonFK Friskus Varberg23:17
25Emil EbbensgaardOK Øst23:32
26Björn JohanssonSundsvalls OK26:19
27Oskar EkmanOK Kullingshof27:53
28Erik JohanssonOK Alehof28:37
29Adam BremerBoxholm-Mjölby OL29:04
30Martin DanielssonArboga OK31:46
31Oscar KjellssonFalkenbergs OK33:56
32David NeroNässjö OK37:30
33Povel HedbergLunds OK41:45

H122810 meter43 anmälda
1Oliwer LundbergOK Bävern16:56
2Anders MagnussonOK Landehof18:44
3Oscar JohanssonOK Dacke18:47
4Otto StuhlhoferOK Landehof18:49
5Rasmus LundbergOK Bävern19:04
6Felix AxelssonMarkbygdens OK19:39
7Albin MånssonVäxjö OK20:01
8Tord StrandKongsberg O-lag20:15
9Emil PetterssonOK Dacke20:30
10Douglas Fransson LeeOK Alehof21:22
11Eric RosjöJönköpings OK21:23
12Adam BrobergIF Rigor21:31
13Julius KindlundhFK Finn21:41
14Lukas LundgrenVärend GN OL22:01
15Fredrik JohanssonOK Nackhe23:30
16Albin HenryssonOK Dacke23:41
17Olle JosarpFK Friskus Varberg23:43
18Adam SegerslättSkåneslättens OL25:00
19Henrik André LarsenKongsberg O-lag26:29
20Nils HolerOLK Fricktal26:37
21Lukas HellgrenOK Ravinen26:56
22Erik WinbladhLunds OK27:10
23Samuel HansonFalkenbergs OK27:42
24Martin SkyggesonOK Nackhe27:53
25Seth WimanTäby OK28:11
26Ludwig GustavssonOK Bävern28:48
27Bjørnar LøvliAsker skiklubb29:02
28Rasmus BäcklundIFK Göteborg29:35
29Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna29:43
30Tim OlssonBrattås CK30:25
31Linus BlockgrenFalkenbergs OK30:53
32Magnus D JohanssonOK Löftan32:21
33Emil ErikmatsSävedalens AIK35:32
34Martin LindelöwHärlövs IF36:25
35Mikkel EbbensgaardOK Øst36:54
36Gustav NymanVänersborgs SK37:46
37Patrik GustafssonOK Kullingshof39:06
38Linus SundbergOK Skogshjortarna39:13
39Emil Fjellman-LättÅmåls OK40:27
40Benjamin GabrielssonKungälvs OK44:55
41Carl AgrellSävedalens AIK45:17
42Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK46:42
43Samuel EkmanOK Kullingshof52:50

H143360 meter46 anmälda
1Markus LarssonHestra IF21:47
2Harald LarssonHagaby GOIF24:19
3Linus LandergrenHestra IF24:28
4Nils AlexanderssonStora Tuna OK25:34
5Johan WennermarkOK Skogsfalken25:38
6Ivar SörqvistMarkbygdens OK25:53
7Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna26:30
8Emil ØbroTisvilde Hegn OK27:58
9Daniel AnderssonOK Löftan27:59
10Lukas BökmanRonneby OK28:14
11Samuel HedlundKöping-Kolsva OK28:35
12Johan LenningSkåneslättens OL29:04
13Marcus BengtssonMariestads FK30:31
14Martin OlssonTibro OK30:34
15Johan GustafssonOK Tyr30:55
16Albin PålssonKungälvs OK31:25
17Jonatan BernhedSävedalens AIK32:27
18Albin SchurmannHylte OK32:37
19Johan GustafssonOK Nackhe32:40
20Oliver NilssonNyköpings OK33:31
21Erik ForsHestra IF34:52
22Loke AgmarkenHalmstad OK35:55
23Oliver WidmanLesjöfors SK36:11
24Björn SamuelssonIK Trenne Ullared36:28
25Asger Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK36:49
26Anton HanssonNässjö OK37:00
27Oscar PhilipssonMarkaryds FK39:10
28Markus NordmarkNässjö OK39:41
29Jesper LindhOK Älgen40:43
30Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK42:33
31Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL43:26
32Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL44:30
33Felix HellgrenOK Ravinen44:46
34Jesper JanssonKungälvs OK45:05
35Albin SelerudOK Kolmården45:54
36Jonas ErikssonHylte OK46:32
37August BengtssonOK Nackhe47:17
38Nils BremerBoxholm-Mjölby OL48:24
39Filip ZachrissonKungälvs OK48:30
40David GunnarssonIK Hakarpspojkarna48:52
41Jonatan PorleVäxjö OK49:35
42Zakarias HansonFalkenbergs OK53:28
43Erik BjörklundSjövalla FK54:11
44Jakob MellinSundbybergs IK103:26
Andreas HultqvistTullinge SKEj start
Eric DanielssonArboga OKEj start

H164200 meter55 anmälda
1Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna25:53
2Oskar LundqvistNybro OK27:39
3Erik LenningSkåneslättens OL28:26
4Björn CederbergVänersborgs SK28:27
5Daniel NilssonNyköpings OK29:10
6Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna29:49
7Anton NilssonOK Tranan29:51
8Jonas Falck WeberTisvilde Hegn OK30:26
9Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK31:06
10Leif SvenssonOK Tisaren31:37
11Joakim SjöbergHelsingborgs SOK32:04
12Fredrik PetersonLinköpings OK32:14
13Bertram Kopp StannumTisvilde Hegn OK32:31
14Joakim ByströmJärfälla OK32:48
15Filip Axelsson-MeyersonOK Linné32:53
16Fredrik WennermarkOK Skogsfalken33:01
17Anton PerssonMarkaryds FK33:02
18Rasmus LarssonOK Alehof33:29
19Daniel GustavssonFK Friskus Varberg33:34
20Jakob IvarssonHaninge SOK33:51
21Albin PetrénKungälvs OK34:26
22Johan BadenfeltFalkenbergs OK34:46
23Karl ReiverBodafors OK35:13
24Andreas HenryssonOK Dacke35:33
25Albin KarlssonOK Vilse 8735:45
26Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK36:16
27Per EdvinssonRonneby OK37:16
28Niklas FriskMarkbygdens OK37:32
29Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering37:36
30Per SamuelssonIK Trenne Ullared37:47
31Pontus BlockgrenFalkenbergs OK39:36
32Oskar PetterssonOK Njudung39:52
33Fredrik RegbornHagaby GOIF40:41
34Emil WikströmOK Tyr41:20
35Andreas Winander-SchönningJärfälla OK41:33
36Pontus AnderssonOK Löftan41:52
37Johannes KuhlinGöteborg/Majorna OK42:10
38Colin Fransson LeeOK Alehof43:54
39Oskar StenbergOK Skogshjortarna44:30
40Henrik PetterssonVästerviks OK45:04
41Oscar FrylemoAttunda OK47:45
42Niclas DelinHärlövs IF49:54
43Daniel ZachrissonKungälvs OK50:25
44Pontus JanssonKungälvs OK53:02
45Emil JohanssonOK Kullingshof53:14
46Alexander SörqvistBredareds IF54:59
47Jakob LindbomOK Orion55:46
48Albert GustavssonFalkenbergs OK56:36
49Tobias JohanssonOK Gisle57:05
50Jonathan JohanssonFalkenbergs OK58:49
51Frans LindmanIK Trenne Ullared121:21
Henrik AnderssonBredaryds SOKEj godk.
Albin DetterfeltLinköpings OKEj start
Arvid VågLerums SOKEj start
Anton HagströmFalkenbergs OKÅterbud

H185410 meter49 anmälda
1Martin AhlbergerHestra IF35:48
2Erik ClassonOK Orinto36:26
3Jens WängdahlOK Gipen37:35
4Joakim KarlssonMariestads FK38:18
5Johan EngströmOK Orion38:52
6Oscar BjörckOK Älme39:28
7Martin LarssonHestra IF39:33
8Anton PhilipssonMarkaryds FK39:36
9Simon SkogmanMarkbygdens OK40:03
10Philip PålssonSkåneslättens OL40:20
11Emil AhlbäckFossum IF40:27
12Ola BrönnhedenVimmerby OK41:02
13David JohanssonHestra IF41:11
14Anton HelgmanOK Tyr42:07
15Eric HanssonNässjö OK42:41
16Johan SalomonssonVänersborgs SK43:17
17Anton KarlssonOK Kullingshof43:37
18Niklas HelmertzFK Herkules44:47
19Mats HalvarssonFjärås AIK44:52
20Dan BörjessonHestra IF45:24
21Joakim EliassonGöteborg/Majorna OK45:32
Björn EdvinssonRonneby OK45:32
23Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK45:34
24Egil EdvardsenGöteborg/Majorna OK45:52
25Karl DannbringSkåneslättens OL46:02
26Jesper SjögrenOK Kullingshof46:05
27Andreas NilssonMarkaryds FK46:29
28Henning GustavssonFalkenbergs OK47:04
29David MellinSundbybergs IK48:17
30Joel NilssonIFK Göteborg48:42
31Gabriel AnderssonUlricehamns OK50:45
32Oskar AnderssonOK Gynge52:21
33Martin BengtssonIS Kullen52:57
34Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb54:51
35Anders OhlssonUddevalla OK55:27
36Joel JohnssonOK Nackhe56:41
37Gustav JonssonSøllerød OK57:12
38Martin FriskMarkbygdens OK58:07
39Johan HagströmFalkenbergs OK58:21
40Emil KarlssonOK Alehof59:21
41Pontus JohanssonOK Kullingshof62:58
42Sebastian AnderssonOK Gisle67:36
43Benjamin EricssonDalsjöfors GOIF67:56
44Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb70:15
45Sondre BakkenLillomarka OL72:11
Emil AnderssonOK KullingshofEj start
Gustav MagnussonIF HagenEj start
Andreas CharitonovasHalmstad OKEj start
Niklas OlssonIFK Moras OKEj start

H205720 meter19 anmälda
1Anders HedbergGöteborg/Majorna OK35:12
2Gustav EklöfUlricehamns OK38:55
3Måns SandgrenOK Orion39:36
4Alan CherryOxford University40:28
5Christoffer OhlssonUddevalla OK42:21
6Erik JohanssonOK Tranan43:13
7Oskar HektorJärfälla OK44:21
8Gustav StenbergOK Skogshjortarna44:46
9Thomas VejsnæsOK Sorø48:32
10Jakob SegerslättSkåneslättens OL50:22
11Marcus HanssonOK Gipen54:11
12Adam FredénFalköpings AIK OK54:54
13Patrik AnderssonHylte OK56:23
14Dennis NyqvistOK Gipen56:51
15Martin DelinHärlövs IF57:54
16Fredrik RosenbergNTNUI73:06
Tore MårtenssonOK VivillEj godk.
Simon AnderssonOK KullingshofEj godk.
Dag StridhOK GipenEj start

H217090 meter58 anmälda
1Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb49:24
2Jesper StenströmVänersborgs SK51:31
3Thomas NilssonEslövs FK51:49
4Johan TörnrothHjobygdens OK51:51
5Johan IngemarssonHestra IF51:55
6Kristjan LaasIFK Göteborg53:26
7Mikael AnderssonIF Rigor53:51
8Erik BengtssonFK Åsen54:20
9Jonas GustafssonVänersborgs SK54:36
10Mattias NilssonVänersborgs SK54:56
11Jonas AnderssonIF Rigor55:11
12Henrik EricksonUlricehamns OK55:47
13Daniel LarssonVänersborgs SK55:50
14Niklas LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb57:05
15Anders BestermanIK Trenne Ullared57:12
16Daniel EvaldssonSK Graal57:14
17Kristoffer EdshageCentrum OK57:25
18Henrik BengtssonFalkenbergs OK57:41
19Rasmus SchurmannHylte OK59:14
20Mattias JohanssonIK Ymer59:30
21Jan-Olof BogrenSundbybergs IK59:48
22Ola CarlssonOK Motala60:33
23Henrik LidhageIK Ymer61:11
24Markus LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb61:21
25Oskar LydingHylte OK61:47
26Johan PalmérUlricehamns OK62:43
27Olof BengtssonFK Åsen63:07
28Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb63:10
29Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb63:27
30Albin AnderssonFalkenbergs OK65:09
31Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb65:30
32Daniel OlssonUddevalla OK65:49
33Viktor HenmyrOK Vilse 8766:10
34Jens UddénLjungskile FK68:06
35Simon MellinSundbybergs IK68:29
36Emil AlexanderssonHylte OK68:44
37Oscar SvalinVänersborgs SK70:37
38Sebastian HasselblomFK Friskus Varberg72:13
39Jonatan AnderssonFalkenbergs OK72:46
40Robert SundströmFK Friskus Varberg73:12
41Mikael TrofastJönköpings OK73:36
42Klas ÅströmFK Herkules73:37
43Peter ThorsellCentrum OK75:09
44Mattias PrickUddevalla OK75:34
45Karl JanssonFrämmestads IK77:31
46Henric JohnssonBredaryds SOK77:52
47Kristian AdolfssonIK Ymer78:59
48Niclas SahlinVänersborgs SK80:48
49Mårten NiklassonEslövs FK85:39
50Morten WendelboeHSOK.dk86:25
51Emil EricssonBredaryds SOK98:11
52Mattias HenrikssonCentrum OK99:57
53Roger LundinFK Herkules103:36
54Henrik EklundLunds OK119:58
Markus NilssonOK NackheEj godk.
Tomas JohanssonVänersborgs SKEj godk.
Bo-Arne OlssonEslövs FKEj godk.
Robert EnbomVänersborgs SKEj start

H21 LÅNG10610 meter69 anmälda
1Andreas J JohanssonGöteborg/Majorna OK63:34
2Tobias NobornIFK Göteborg63:42
3Oskar SvärdUlricehamns OK65:50
4Johan ModigOK Pan-Kristianstad66:19
5Erik EngstrandIFK Göteborg68:31
6Aaron PrinceSävedalens AIK68:56
7Anders KleistOK Denseln70:23
8Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK70:59
9Conny RantzowHestra IF71:32
10Rickard SvenssonVästerås SOK72:06
11Anders AxenborgGöteborg/Majorna OK72:44
12Robert JohanssonGöteborg/Majorna OK72:55
13Andreas HolmqvistHestra IF72:57
14Fredrik WeihardSävedalens AIK73:17
15Christian ArnessonUlricehamns OK73:30
16Fredrik RosénJönköpings OK73:46
17Henrik ModigOK Pan-Kristianstad74:24
18Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna74:54
Erik JonssonNTNUI74:54
20Håkan SvenssonBredaryds SOK75:07
21Andréas ThernOK Skogshjortarna75:13
22Erik TengvallVänersborgs SK75:16
23Markus BåthIFK Göteborg75:20
24Tobias LindellVänersborgs SK75:40
25Ingemar EricssonRonneby OK76:20
26Tommy AnderssonVänersborgs SK76:35
27Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad76:38
28Per-Anders EggertsenIFK Göteborg76:56
29Johan G HördegårdhIFK Göteborg78:13
30Andreas KarlssonMariestads FK78:51
31Fredrik JohanssonSävedalens AIK79:32
32Matt ScottPAPO80:14
33Erik GustafssonOK Nackhe80:20
34Jonatan LarssonUddevalla OK80:25
35Björn ArnessonUlricehamns OK80:57
36Rasmus GrönlundLunds OK81:24
37Karl-Johan WestbergOK Tranan81:33
38Daniel WernerssonGöteborg/Majorna OK82:17
39Stefan RingOK Löftan82:50
40Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK83:18
41Oskar EklöfUlricehamns OK83:21
42Andreas ErikssonLunds OK84:30
43Flemming JørgensenOK Snab84:37
44Alexander WestbergOK Tranan85:03
45Markus KlevegårdVäxjö OK85:25
46Andreas LundbladOK Nackhe85:54
47Anders PerssonVäxjö OK86:46
48Carl StenbergOK Skogshjortarna87:13
49David HedbergJärfälla OK87:21
50Måns FaxénVäxjö OK87:51
51Tobias ThorssonOK Löftan88:31
52Mattias KarlssonOK Alehof88:59
53Jacob WesterbergLinköpings OK89:01
54Martin AhlqvistFrölunda OL89:43
55Lindell JonasStigsökarna93:32
56Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad93:59
57Patrik JohanssonHelsingborgs SOK101:13
58Jonas HöijerFK Herkules101:28
59Jimmy AnderssonOK Kullingshof110:49
Martin RegbornHagaby GOIFEj godk.
Björn NormarkTullinge SKEj godk.
Andreas SamuelssonOK RefteleEj godk.
Joakim AntonssonOK LöftanEj godk.
Viktor StenssonHelsingborgs SOKEj godk.
Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OKEj start
Emil LauriIFK Lidingös Skid o OKEj start
Erik AlnervikHelsingborgs SOKEj start
Markus JohanssonIFK GöteborgEj start
Erik Ivarsson SandbergOK DenselnEj start

H21 MOTION6160 meter11 anmälda
1Patrik KarlssonOK Skogsmunken46:44
2Anton FriskOK Skogsmunken50:04
3Magnus WärnsvedOK Njudung50:09
4David FriskOK Skogsmunken50:38
5Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken55:20
6Daniel KarlssonOK Skogsmunken55:22
7Pierre NyqvistIK Uven64:56
8Mattias ElgströmOK Landehof66:33
9Tim ZetterbergFalköpings AIK OK71:46
10Håkan B SamorSävedalens AIK75:15
11Rikard CarlssonNybro OK104:01

H355720 meter39 anmälda
1Fredrik SvenssonJönköpings OK38:40
2Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK40:03
3Martin PetterssonSävedalens AIK46:00
4Mats KindlundOK Tranan46:02
5Daniel OlssonDalsjöfors GOIF46:06
6Jonas DahlinAttunda OK46:49
7Olle SchälinOK Alehof49:02
8Claes SetthagenOK Tranan50:03
9Richard SottFrölunda OL52:29
10Martin BeckmanOK Nackhe53:21
11Anders HellgrenFrölunda OL53:40
12Christian ErikssonLinköpings OK53:41
13Anders LundellMarkbygdens OK54:27
Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF54:27
15Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK54:42
16Magnus HomannFrölunda OL54:54
17Stefan JohanssonFrölunda OL55:12
18Mats LjungblomGöteborg/Majorna OK55:18
19Pär SvenssonI 15 IF55:48
20Håkan PalmFK Boken56:21
21Morgan TallbergOK Älgen56:29
22Stefan MårtenssonFrölunda OL57:10
23Roland NatanaelssonSkåneslättens OL59:21
24Jan JohanssonFrölunda OL60:14
25Mikael TallbergOK Älgen60:33
26William RexOK Landehof63:08
27Tomas PeterssonOK Reftele63:23
28Fredrik KarlssonOK Landehof66:35
29Fredrik DavidsonSOK 6868:27
30Patrik LundqvistNybro OK69:09
31Per ForsbergOxford University73:24
32Mats GustafssonFK Friskus Varberg76:35
33Daniel BjärsvikOK Gränsen79:48
34Preben BrinchHSOK.dk86:26
Anders FranzénLidköpings VSKEj godk.
Andreas PerssonGöteborg/Majorna OKEj godk.
Johan SwartzOK OrionEj godk.
Fredrik BartholdssonFrölunda OLEj start
Ola SöderbergOK SkogsfalkenEj start

H35 MOTION5130 meter16 anmälda
1Henric KarlssonOK Tranan45:14
2Mikael CarlsvärdIS Kullen52:42
3Christer NordbergGöteborg/Majorna OK53:46
4Magnus IvarssonOK Gläntan55:43
5Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL56:02
6Fredrik BöregårdOK Gläntan56:08
7Erik BacklundHelsingborgs SOK59:17
8Per BrattbergSjövalla FK63:06
9Göran KlemmingOK Stigen67:13
10Anders VegeliusKungälvs OK67:25
11Finn BregensöeTisvilde Hegn OK71:41
12Jonas LarssonDegerfors OK81:51
13Daniel SjöbergIF Hallby SOK106:17
14Arjan SnijderIK Uven111:20
Thomas PeterssonVärend GN OLEj godk.
Rune GundersenTisvilde Hegn OKEj godk.

H405410 meter68 anmälda
1Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna35:10
2Magnus JohanssonOK Löftan37:47
3Nichlas WallströmSävedalens AIK38:09
4Kenneth JohanssonOK Tranan38:10
5Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna38:16
6Jens Knud MaarupOK Pan Aarhus38:28
7Magnus SvenssonNässjö OK38:33
8Anders BoströmOK Linné38:45
9Juri EmaldynovAngelniemen Ankkuri38:58
10Johan SundénVästerås SOK39:35
11Johan HanssonNässjö OK40:02
12Odd StrandKongsberg O-lag40:36
13Anders LingJönköpings OK41:31
14Mikael ÖhgrenSävedalens AIK41:35
15Matti EnvallIK Hakarpspojkarna41:37
16Thomas KarlssonSjövalla FK42:33
17Jonas OlssonOK Roxen42:44
18Ola CarlssonKöping-Kolsva OK42:46
19Thomas JosarpFK Friskus Varberg42:47
20Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna43:10
21Bjarne BäcklundIFK Göteborg43:51
22Magnus LarsenFK Boken44:49
23Gert JohanssonFK Friskus Varberg44:55
24Klas GrönqvistJönköpings OK45:09
25Ulf HanssonLerums SOK45:14
26Klas FriborgJönköpings OK45:21
27Fabian LjungquistLunds OK45:29
28Jan-Ove WikingIstrums SK45:56
29Peter ForsOK Grip46:00
Johan ZettergrenFrölunda OL46:00
31Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna46:06
32Hans PerssonOK Kolmården46:48
33Matz AnderssonLesjöfors SK46:58
34Helge TillingsøeTisvilde Hegn OK47:29
35Johan MarsMarkbygdens OK47:37
36Magnus MånssonVäxjö OK47:43
37Kalle EkebjärLunds OK48:04
38Jim AxmalmSävedalens AIK48:07
39Arne NilssonNyköpings OK48:42
40Magnus HöijerLinköpings OK48:58
Patrik OttossonGävle OK48:58
42Björn NilssonHärlövs IF49:05
43Magnus BernhedSävedalens AIK49:15
44Mikael MartinssonFalkenbergs OK49:28
45Fredrik AskMarkbygdens OK49:30
46Bengt JohanssonFK Friskus Varberg50:08
47Lars HarrieLunds OK50:18
48Göran WendlerSV Wiss. Quedlinburg50:43
49Niclas NilssonOK Österåker51:04
50Thomas StigssonTrollhättans SOK51:35
51Benny AnderssonOK Gisle52:28
52Mats SilverstenOK Stigen52:43
53Jalle JosefssonLunds OK52:48
54Geir Inge FolkestadAnderstorps OK53:14
55Jörgen LarssonUlricehamns OK54:30
56Ulf NyqvistOK Landehof54:45
57Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK55:24
58Nils GustavssonIFK Göteborg56:08
59Martin SvenssonIF Rigor57:20
60Rolf JohanssonSundsvalls OK59:02
61Tony GrantzLjungskile FK59:11
62Kristian LundLidköpings VSK63:42
63Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK63:47
64Henrik PoulsenHSOK.dk71:07
65Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb71:15
66Anders SörqvistBredareds IF71:57
67Stefan ReiverBodafors OK74:22
68Kjetil SöhrmanOK Nackhe86:44

H40 MOTION5130 meter26 anmälda
1Olle SjöforsOK Älme43:47
2Thord SalenbäckKristinehamns OK47:15
3Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK50:04
4Filip SjöforsOK Älme51:10
5Torbjörn SaetreOK Landehof55:57
6Bjørn NordvikKolbotn & Skimt OL56:51
7Mikael BlockgrenFalkenbergs OK58:08
8Magnus HenningssonHestra IF58:14
9Ola SteneborgOK Orinto60:41
10Lars ZachrissonKungälvs OK61:48
11Magnus BengtssonOK Nackhe62:04
12Mikael DanielssonArboga OK62:26
13Peter RoosOK Landehof63:28
14Kjell JohanssonOK Kullingshof64:08
15Peter HagströmFalkenbergs OK68:33
16Mikael StävmoOK Kolmården70:19
17Jens FasthBoxholm-Mjölby OL72:52
18Fredrik EnglundTrollhättans SOK73:14
19Joakim SjöstrandFK Snapphanarna75:30
20Anders HarfotHorsens OK82:13
21Anders GustavssonFK Friskus Varberg87:01
22Magnus AnderssonKungälvs OK97:04
23Magnus HagmanFjärås AIK99:39
Ole KjærgaardHSOK.dkEj godk.
Peter KjellssonFalkenbergs OKEj godk.
Ulf GabrielssonKungälvs OKEj godk.

H455090 meter91 anmälda
1Peter CederbergVänersborgs SK33:06
2Ulrik OlssonBrattås CK35:18
3Roine PetterssonIFK Göteborg36:20
4Stefan PålssonSkåneslättens OL36:38
5Jonas LångStora Tuna OK36:41
6Leif HelgmanOK Tyr37:25
7Sven LundgrenVärend GN OL39:04
8Per SvenssonFinspångs SOK40:13
9Anders PetterssonOK Dacke40:36
10Tim Falck WeberTisvilde Hegn OK40:45
11Mikael HanssonBredaryds SOK41:00
12Per KällvikÅmåls OK41:18
13Anne MagnussonOK Landehof42:03
14Per-Olof AnderssonOK Tyringe43:08
15Leif EinarssonKungälvs OK43:20
16Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb43:35
17Erik KindlundhFK Finn43:42
18Owe AnderssonOK Löftan43:53
19Magnus PorleVäxjö OK43:54
20Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK44:08
21Peter HedbergLunds OK44:18
22Håkon LøvliAsker skiklubb44:28
23Tomas VidfeltLindebygdens OK44:42
24Krister RosjöJönköpings OK44:46
25Lars G JohanssonVänersborgs SK44:49
26Stefan OlofssonOK Gisle45:11
27Stefan PetterssonFjärås AIK45:26
28Ingmar EkelövSkåneslättens OL45:28
29Per SundqvistOK Tranan45:35
30Stig LarssonGöteborg/Majorna OK45:38
31Bengt NorrmanTrollhättans SOK45:40
Frank SteinerJärfälla OK45:40
33Per KjellanderGöteborg/Majorna OK46:28
34Magnus BlennowFalköpings AIK OK46:33
35Magnus HellgrenOK Ravinen47:23
36Mikael JungbjerGöteborgs SK47:25
37Ulf AlmehedFrölunda OL47:44
38Egon GustavssonOK Bävern47:45
39Per AnderssonUlricehamns OK47:58
40Bengt HolménHylte OK48:55
41Tomas HultqvistTullinge SK49:09
42Magnus BacklundSäterbygdens OK49:24
43Christer CarlssonSävedalens AIK49:34
44Mats JönssonKorsnäs IF OK50:12
45Magnus WideFrölunda OL50:15
46Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared50:16
47Hans KööhlerTrollhättans SOK50:59
48Anders JonssonSøllerød OK51:02
49Rikard NilssonKungälvs OK51:09
50Tommy RyghMariestads FK51:18
51Morten EbbensgaardOK Øst51:19
52Bengt MarthinssonHylte OK51:59
53Jens LindströmTibro OK52:41
54Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK53:16
55Mats CarlssonOK Vilse 8753:25
56Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan53:34
57Kent KlassonHestra IF53:52
58Ulf LinderfalkSkåneslättens OL54:15
59Flemming VejsnæsOK Sorø54:26
60Per AnderssonOK Gynge55:36
61Håkan JohanssonMariestads FK55:52
62Anders ForsanderHellas Orienteringsklubb56:39
63Sten Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK57:03
64Bjørn Victor LarsenKongsberg O-lag58:11
65Pål BengtssonIS Kullen58:37
66Peder NilssonOK Torfinn58:38
67Jan UhrbergBrattås CK59:03
68Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg59:58
69Peter Lillen NilssonOK Tranan60:07
70Mats LindströmOK Skärmen60:27
71Leif HagmanIK Uven60:38
72Anders SjöbergOK Reftele62:44
73Ulf KarlssonOK Alehof63:19
74Anders BergIS Kullen63:51
75Stefan DahlIS Kullen65:34
76Lars-Göran DavidssonGöteborg/Majorna OK66:15
77Thomas BäckströmIF Rigor68:10
78Per JohanssonOK Löftan68:18
79Pär StenbergOK Skogshjortarna68:58
80Patrick PerssonHärlövs IF70:01
81Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK70:36
82Sven-Olof PålssonKungälvs OK71:54
83Anders PetrénKungälvs OK71:57
84Niels RaagaardSøllerød OK73:42
85Börje PerssonOK Alehof74:23
86Tomas HugosonMunkedals SOK75:47
87Sören BremerBoxholm-Mjölby OL78:43
88Peter DannbringSkåneslättens OL81:11
Ulf JohanssonOK DackeEj godk.
Robert BengtssonOK NackheEj start
Mats HildingssonLunds OKEj start

H45 MOTION4180 meter14 anmälda
1Ulf CarlssonOK Stigen38:05
2Tomas KarlssonOK Skogsmunken39:10
3Mikael SvenssonAnnebergs GIF40:50
4Börje ÖbergOK Skogshjortarna45:21
5Peter BrobergIF Rigor45:41
6Anders AnderssonHylte OK47:54
7Olav BakkenLillomarka OL50:14
8Bert OlssonSkåneslättens OL54:34
9Arne BerlinTrollhättans SOK58:41
10Jon MoholthKongsberg O-lag62:06
11Kjell FranssonOK Alehof62:39
12Anders PetterssonVästerviks OK62:54
13Hans AlmgrenOK Stigen66:23
Bengt MellinSundbybergs IKEj start

H504500 meter69 anmälda
1Mats BrorssonTockarps IK29:16
2Sixten WestlundOK Tyr32:13
3Rolf WikströmOK Tyr32:15
4Bengt NiklassonKolbotn & Skimt OL32:57
5Sven Åke JönssonTormestorps IF33:52
6Jörgen IvarssonHestra IF34:01
7Ulf PalmérUlricehamns OK35:08
8Bengt SchwartzOK Kolmården35:39
9Tom KorsmanUmeå OK35:47
10Mikael ByströmJärfälla OK35:54
11Jerker NetzTrollhättans SOK36:02
12Peter EnokssonOK Österåker37:02
Håkan HenmyrOK Vilse 8737:02
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK37:08
15Rolf LundHSOK.dk37:15
16Anders LarssonHagaby GOIF37:22
17Tommy JohnssonOK Nackhe38:13
18Sten KarlssonAnderstorps OK38:19
19Stefan SjöblomFrölunda OL38:30
20Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK38:37
21Anders SpånérSävedalens AIK38:55
22Lars RunessonOK Vivill39:29
23Henrik AlbahnTisvilde Hegn OK40:32
24Arne KristensenHerlufsholm OK40:39
25Jeppe HanssonFossum IF40:49
26Tore BengtssonMariestads FK41:04
27Sten SegerslättSkåneslättens OL41:59
28Bjarne B JensenHSOK.dk42:03
29Torbjörn HalvarssonFjärås AIK42:12
30Anders WassbladVänersborgs SK42:15
31Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb44:18
32Örjan WängdahlOK Gipen44:21
33Stefan SundéliusJärfälla OK44:25
34Bo JosefssonRydboholms SK44:45
35Tommy RoosFalköpings AIK OK45:11
36Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL45:32
37Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna45:36
38Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL45:58
39Torben SeirHSOK.dk46:46
40Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK48:35
41Ulf SundinGöteborg/Majorna OK48:37
Mats KensbyOK Tyr48:37
43Werner KöhlerTullinge SK49:51
44Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK50:41
45Bo Arne StåhlIS Kullen50:51
46Anders JohanssonHestra IF51:25
47Jan TruelsenHerlufsholm OK51:51
48Sven-Åke AnderssonIF Rigor53:17
49Lars HagrotTäby OK54:01
50Manfred OlejnikSOK Viljan55:06
51Karl SchneiderFK Herkules55:49
52Torbjörn WikströmOK Orinto55:57
53Bengt ArvidssonOK Vivill56:09
54Arne LiljaJönköpings OK56:35
55Torben KristensenHerlufsholm OK56:47
56Bo EliassonSkogspojkarnas OK57:16
57Mats RosenbergNittedal OL60:16
58Martin EickhoffSävedalens AIK61:43
59Håkan OlssonMunkedals SOK63:21
60Henrik NielsenTisvilde Hegn OK63:26
61Anders WesterlundFK Boken67:50
62Björn BältsjöSävedalens AIK68:38
63Göran OlesundOK Landehof69:59
64Dag SvenssonHylte OK70:06
Ingemar PeterssonMarkaryds FKEj godk.
Jan SahlIF HagenEj godk.
Tommy LjungdahlIK HakarpspojkarnaEj start
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OKEj start
Lennart StenssonHelsingborgs SOKEj start

H554440 meter66 anmälda
1Göran OlssonIdefjordens SK33:35
2Hans HusebyHalden SK34:03
3Tomas GeorgssonOK Nackhe34:45
4Lennart LarssonJönköpings OK35:26
5Stig GustafssonBredaryds SOK36:26
6Frode SandersenNittedal OL37:23
7Per-Olof LarssonHestra IF37:39
8Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF37:46
9Kjell NeroNässjö OK37:51
10Ken RagnarssonOK Kompassen38:13
11Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK38:57
12P-O IvarssonHaninge SOK39:17
13Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe39:48
14Pierre KarlssonOK Alehof40:06
15Stellan MartinssonOK Tyringe41:42
16Bengt JohanssonOK Skogshjortarna42:15
17Björn PetterssonUlricehamns OK42:41
18Johan CarlssonTrollhättans SOK43:05
19Thore JanssonKungälvs OK43:20
20Arne BogrenOK Vivill43:45
21Tommy WesterbergTibro OK44:23
22Arne AnderssonBredaryds SOK44:24
23Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna44:37
24Arne AnderssonOK Torfinn44:49
25Roalh KlevelandKvillebyns SK45:09
26Bror WidenUddevalla OK46:44
27Per-Anders EnengeBredareds IF47:08
28Ulf SvenssonOK Njudung47:09
29Clyde PerssonLjungskile FK48:14
30Göran LarssonVänersborgs SK48:39
31Ulf SjödinOK Skogshjortarna48:44
32Nils-Olof BodinAlmby IK48:50
33Lennart SvernestamLinköpings OK49:51
34Sture JohanssonOK Kullingshof50:20
35Ole JensenTisvilde Hegn OK50:40
36Mats BlomLjungskile FK50:55
37Sune CarlssonOK Motala51:10
38Per SvenssonRonneby OK51:41
39Odd OhlssonUddevalla OK51:45
40Göran LiljequistOK Älme52:04
41Per WimanTäby OK52:25
42Gunnar BejbomUddevalla OK52:28
43Lennart JakobsonTibro OK52:32
44Flemming WendelboeHSOK.dk53:03
45Ingvar AnderssonOK Amne53:37
46Göran EklöfIK Ymer53:39
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby53:39
48Ingemar JohanssonOK Gisle53:49
49Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad54:10
50Dan WidercrantzOK Skärmen54:16
51Tommy JensenHSOK.dk55:00
52Kent IvarssonOK Skogshjortarna56:51
53Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb57:34
54Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK57:49
55Bo MånssonOK Löftan59:01
56Hans TrofastTenhults SOK59:36
57Jouni Hansen-HaugAskersunds OK60:24
58Max PrangFredensborg OK61:44
59Tommy WendtHellas Orienteringsklubb63:35
60Lennart ViderströmIK Ymer65:22
61Bernt AnderssonIF Rigor66:35
62Per HernebrantLunds OK75:42
Roland DahlmanMalmö OKEj godk.
Ian McKenzieUringa OrienteersEj start
Anders ThomassonUlricehamns OKEj start
Gert IvarssonOK SkogshjortarnaEj start

H55 MOTION3520 meter8 anmälda
1Michael JohanssonOK Tranan33:54
2Ulf SkogmanMarkbygdens OK36:01
3Lars JohanssonOK Nackhe39:08
4Jan-Willy EvaldssonSK Graal39:43
5Per-Eric EricssonDalsjöfors GOIF42:08
6Tomas MårtenssonOK Vivill45:24
7Erling AnderssonVänersborgs SK48:31
Gert BerggrenVäxjö Allmänna ISEj start

H603730 meter59 anmälda
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:06
2Torgny PetterssonMarkbygdens OK30:51
3Leif SandgrenFrosta OK31:11
4Agne BengtssonOK Kompassen32:26
5Ove ThorssonIK Trenne Ullared33:22
6Krister NilssonVäxjö OK33:24
7Björn JägerströmIK Uven34:22
8Håkan WinnbergIK Trenne Ullared34:54
9Torgny PetterssonVästerviks OK35:42
10Håkan NilssonMalmö OK37:13
11Ingemar ZiljatOK Djerf37:31
12Gert OlssonSkåneslättens OL37:44
13Olof KarlssonUddevalla OK37:55
14Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb38:42
15Bill SchölinTockarps IK38:43
Leif NordinAttunda OK38:43
17Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK39:15
18Bo LindqvistDalsjöfors GOIF39:24
19Göran JohnssonSkåneslättens OL39:29
20Kurt JohanssonOK Gisle40:53
21Kenth SundgrenSkåneslättens OL40:58
22Åke SjöbergIF Hallby SOK41:02
23Åke PerssonHjärnarps GH OL41:14
24Ove VesterbergLycksele IF41:22
25Bengt SörensenJönköpings OK41:41
26Kent JogelandIK Ymer41:45
27Sören SvenssonSjövalla FK42:42
28Bengt ElmerssonVärend GN OL42:48
29Lars PerssonOK Kompassen43:41
30Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK44:00
31Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:11
32John SivarsDalaportens OL45:35
33Lars ViderströmIK Ymer45:55
34Lars OlssonFK Boken45:58
35Kjell JeppsonIF Rigor46:02
36Christer SamuelssonOK Löftan46:50
37Larseric LarssonDegerfors OK47:15
38Peter HagströmGOIF Tjalve48:13
39Gösta ClaessonRydboholms SK48:38
40Lars-Inge AnderssonOK Räven48:41
41Bo JohanssonOK Stigen50:33
42Bertil FritzellIF Rigor50:35
43Bengt StåhlHjärnarps GH OL51:15
44Ove JohanssonOK Kolmården52:30
45Göran LarssonOK Kompassen52:36
46Lennart AnderssonGöteborgs SK56:25
47Sune GustafssonTibro OK56:50
48Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK57:04
49Roland PerssonOK Älme58:55
50Kent OlaussonOK Orinto60:45
51Tommy HeldFK Åsen61:51
52Rolf NilssonAndrarums IF68:29
53Bo WinanderJärfälla OK68:52
54Sten HelmertzFK Herkules104:39
Tommy PedersenOK OrintoEj godk.
Roy OwessonHelsingborgs SOKEj godk.
Leif AxelssonMålilla OKEj godk.
Christer HåkanssonFalkenbergs OKEj start
Lennart HermanssonStenungsunds OKEj start

H653340 meter90 anmälda
1Stefan G LarssonOK Njudung26:17
2Kennet IvehagFrämmestads IK27:07
3Karl JohanssonOK Skogshjortarna27:25
4Inge PerssonFK Boken28:42
5Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK29:34
6Sören AnderssonIK Dran29:44
7Björn LinnersjöOK Orion29:47
8Rune SandbergUddevalla OK30:00
9Kjell MånssonRonneby OK30:14
10Kent JohanssonÖrkelljunga FK30:33
11Göran BengtssonTockarps IK30:37
12Åke EckerbomIFK Sävsjö30:57
13Lars FinbomOK Landehof31:06
14Lars LjungbergTrollhättans SOK31:11
15Olle HermanssonIK Ymer31:13
16Anders BerglundOK Skogshjortarna31:39
17Morgan LjungVaggeryds SOK31:42
18Arne GrøndahlSøllerød OK31:50
19Lennart CarlströmOK Landehof31:54
20Per-Olof FernbergIS Skanne32:18
21Anders AxelssonSävedalens AIK32:31
22Gösta LindqvistOK Löftan32:36
23Lars TuvessonUlricehamns OK32:41
24Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna33:10
25Ronny AnderssonOK Skogshjortarna33:14
26Lars-Erik LarssonOK Amne33:36
27P-G JanssonSäterbygdens OK33:42
28Stig KarlssonLessebo OK34:04
29Gunnar VallinOK Landehof35:52
30Kjell RøkkeIL Tyrving36:15
31Ole SvendsenOK Roskilde36:16
32Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK36:23
33Ingemar LindblomIFK Göteborg36:39
34Christer WestbergIFK Göteborg36:47
35Leif SamorTjällmo-Godegårds OK36:59
36Hagbert PerssonVäxjö OK37:07
37Lennart GustavssonIK Uven37:16
38Erik JakobssonOK Nackhe37:24
39Anders BjörnbergFrölunda OL37:31
40Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna37:37
41Bengt-Rune WallströmIK Uven38:13
42Sven RutherOK Älme38:18
43Roland NilssonFalköpings AIK OK38:26
Lennart HöijeOK Ravinen38:26
45Hans KarlssonOK Orinto38:38
46Acke WåhlanderGöteborg/Majorna OK38:47
47Ingemar AnderssonOK Orion39:13
48Bengt-Åke SvenssonIK Ymer39:28
49Kent CarlgrenOK Skogshjortarna39:29
50Waste ByströmOK Virdarna39:36
51Karl-Axel JohanssonIK Uven39:38
52Peeter-Jaan KaskLunds OK40:19
53Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna40:27
54Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK41:24
55Roy CarlssonUlricehamns OK41:57
56Ingmar ErikssonFalkenbergs OK42:00
57Arne LarsenVästerviks OK42:45
58Bengt InghammarGöteborg/Majorna OK42:53
59Kurt BoströmOK Linné43:07
60Torgny GrönlundTrollhättans SOK43:41
61Erling SvenssonIK Trenne Ullared43:50
62Lars-Åke LarssonOK Tranan43:59
63Nils-Erik GunnarssonOK Gipen44:14
64Bengt HenrikssonVäxjö Allmänna IS44:39
65Kenneth JonssonVänersborgs SK45:47
66Hans C JohanssonIK Stern46:22
67Bertil BengtssonFalkenbergs OK47:08
68Torgny JonssonVäxjö Allmänna IS47:10
69Åke BjörklundVästerviks OK47:13
70Leif BjörkmanIK Ymer47:39
71Christer GrönbladHärlövs IF47:47
72Bror PalgrimVänersborgs SK48:12
73Lars HenrikssonOK Älme48:18
74Tom LindbergLunds OK48:42
75Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:57
76Lennart NilssonMalmö OK49:03
77Bengt NilssonAlvesta SOK49:26
78Sven-Erik ForsellLunds OK50:04
79Nils JohannessonHelsingborgs SOK50:55
80Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK51:22
81Knud Erik ThomsenSvendborg OK52:23
82Ingemar ErlandssonVäxjö OK52:52
83Palle Møller NielsenOdense OK52:57
84Bertil QvickKungälvs OK54:08
85Göte NatanaelssonLjungskile FK54:48
86Kenneth ArvidssonAlvesta SOK58:33
87Holger MikkelsenOdense OK60:07
88Lars-Olof SvalinOK Alehof66:01
89Jan HanssonLunds OK72:10
Lennart OlssonIK UvenEj godk.

H703150 meter52 anmälda
1Erland LingJönköpings OK28:56
2Håkan SkogumMarkbygdens OK32:18
3L-O MattssonOK Roslagen32:31
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK33:39
5Anders CarlssonSkåneslättens OL34:15
6Bernt JohanssonOK Gisle34:25
7Inge NilssonTockarps IK34:28
8Bo WesterbergVänersborgs SK34:40
9Rune AhlanderJönköpings OK35:08
10Bo SvenssonTockarps IK35:35
11Torsten ClaessonOK Älme36:09
12Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad36:13
13Rune BengtssonRonneby OK36:16
14Göran KarlssonOK Bävern36:39
15Leif CarlssonGällstadbygdens SOK36:45
16Ove JohanssonOK Järnbärarna37:06
17John MienéHSOK.dk37:43
18Magne HagströmFrölunda OL38:07
19Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:11
20Bo LeuchoviusGöteborg/Majorna OK38:22
21Ivan ErnvidUlricehamns OK38:55
22Stig BengtssonOK Amne39:23
23Kurt LarssonOK Nackhe40:13
24Allan SunnergrenHjärnarps GH OL40:43
25Åke AxelssonIK Uven42:47
26Håkan BrostMalmö OK43:22
27Otto HolmdahlLinköpings OK43:41
28Paul SchannongMalmö OK43:50
29Per-Hugo LundgrenLerums SOK43:53
30Sten HjelmOK Tranan43:55
31Nils-G SvenssonOK Kompassen44:45
32Göran SegerFK Boken45:27
33Jan KjellströmFrölunda OL45:30
JB LarssonOK Löftan45:30
35Nils Olov LindénTenhults SOK45:51
36Flemming LarsenHSOK.dk46:04
37Gunnar GrönkvistBottnaryds IF46:46
Ingvar JosefssonRydboholms SK46:46
39Lennart ErikssonOK Stigen48:36
40Gert EmanuelssonFrölunda OL49:12
41Per LarssonJönköpings OK49:48
42Alvar AnderssonTibro OK49:52
43Morgens KøhlerBallerup OK51:47
44Evert JenhallOK Skogsvargarna53:51
45Stig BengtssonMotala AIF OL54:06
46Sigvard RudolfssonOK Gisle54:34
47Bengt OlofssonHjärnarps GH OL56:03
48Gunnar BylundRydboholms SK56:58
49Gösta GrahnSävedalens AIK58:17
50Herluf JensenSvendborg OK86:37
Sedney HugossonLunds OKEj godk.
Göran ThourVärend GN OLEj start

H752440 meter29 anmälda
1Ragnar CollrydBredaryds SOK27:22
2Nils JanssonSkattkärrs IF28:52
3Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OK29:16
4Sture PetterssonFalköpings AIK OK29:34
5Leif HjertqvistIK Stern29:49
6Anders AdlerLinköpings AIK31:19
7Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna31:43
8Stig SahlIF Hagen32:29
9Atte HeikkiläOK Gipen32:35
10Bengt SwensonSäterbygdens OK34:13
11Jan-Eric NelkingFK Åsen35:50
12Klas TykessonRävetofta OK36:38
13Carl-Henrik HallbergIK Uven36:59
14Harry SöderbergFK Friskus Varberg37:04
15Erland OlssonDalsjöfors GOIF37:51
16Holger PerssonOK Eken39:22
17Karl-Eric WannbergIK Omega39:27
18Åke HogedalKungälvs OK40:44
19Arvid JohanssonOK Nackhe40:55
20Tage IngemansonFalkenbergs OK41:46
21Lars-Erik LindellVäsby OK41:53
22Bo ÖhrströmOK Amne42:38
23Evert CarlssonTäby OK43:36
24Sten CarlssonSävedalens AIK45:33
25KG EricssonOK Gisle46:38
26Ingvar LennerstedtLunds OK48:54
27Totte HolmMarkbygdens OK52:23
28Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb52:32
Torgny AnderssonFalkenbergs OKEj start

H802030 meter10 anmälda
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF26:32
2Arne NordahlÖrkelljunga FK29:24
3Rune IsakssonHelsingborgs SOK30:27
4Sven AnderssonOK Stigen31:03
5Bertil JohanssonSkåneslättens OL34:24
6Lars Erik AronsonIF Rigor38:18
7Helmer EkbergÄtrans IF38:51
8Bengt BorgGöteborg/Majorna OK39:37
9Lars-Gunnar EnströmOK Tranan44:58
Nils RågstedtIS KullenEj start

INSKOLNING2100 meter42 anmälda
Alex JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
Alma MarholtTisvilde Hegn OKGodkänd
Alva NiklassonKolbotn & Skimt OLGodkänd
Alvina BjörnbeckerOK RävenGodkänd
Anna BromanJärla OrienteringGodkänd
Anna SvenssonIF RigorGodkänd
Anne Sofie HarfotHorsens OKGodkänd
Celina BregensöeTisvilde Hegn OKGodkänd
Dagmar KoppTHOKGodkänd
Emilie BrattbergSjövalla FKGodkänd
Erik LingJönköpings OKGodkänd
Frederikke GundersenTisvilde Hegn OKGodkänd
Fredrika KindlundFK FinnGodkänd
Gabriel LindebladTrollhättans SOKGodkänd
Hanna CarlsvärdIS KullenGodkänd
Ida FranzénLidköpings VSKGodkänd
Ida RosjöJönköpings OKGodkänd
Isak BengtssonOK LindenaGodkänd
Jennifer DavidssonFK HerkulesGodkänd
Jennifer StigsonTrollhättans SKGodkänd
Johan vinbladLunds OKGodkänd
Jonathan RundqvistOK NackheGodkänd
Julia Hagelberg NordahlOK KåreGodkänd
Kristina LindstenTumba-Mälarhöjden OKGodkänd
Linus NilssonOK ÖstäkerGodkänd
Loke HedbergLunds OKGodkänd
Maja BerqvistLeksands OKGodkänd
Martin ErikssonAnnebergs GIFGodkänd
Matilda CederbergVänersborgs SKGodkänd
Moa FranzénLidköpings VSKGodkänd
Nils NiklassonKolbotn & Skimt OLGodkänd
Olivia GrönqvistJönköpings OKGodkänd
Simon NordbergGöteborg/Majorna OKGodkänd
Tim VegeliusKungälvs OKGodkänd
Truls SöhrmanOK NackheGodkänd
Victor JohanssonTrollhättans SOKGodkänd
William BjörnbeckerOK RävenGodkänd
Lukas NorlanderOK NackheEj godk.
Emilia HagrotTäby OKEj godk.
Isak BengtssonFalkenbergs OKEj godk.
Eva JörgensenOK SnabEj godk.
Linus BacklundHelsingborgs SOKÅterbud

U12560 meter37 anmälda
1Hilda JohanssonIK Hakarpspojkarna21:03
2Hampus HatlenTullinge SK21:32
3Ivar Lidström LauriSnättringe SK22:00
4Erik Lidström LauriSnättringe SK22:03
5Jesper JohanssonOK Löftan22:19
6Isac KarlssonOK Tranan23:10
7Ida BlickanderOK Löftan24:46
8Siri SimonsenFIF Hillerød25:01
9Mikkel DamHSOK.dk25:19
10Ella SjödinOK Skogshjortarna26:04
11Viktor BoströmOK Linné26:32
12Rasmus JohanssonOK Stigen27:15
13Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL27:18
14Therese NilssonOK Österåker27:49
15Sigrid FröbergOK Roxen30:07
16Bente WendlerSV Wiss. Quedlinburg30:52
17Gordon AlpadieOK Pan-Kristianstad30:53
18Gustav SteenIK Uven31:16
19Johannes KnudsenHSOK.dk31:39
20Maja KnudsenHSOK.dk31:42
21Victor ModigOK Pan-Kristianstad32:07
22Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb32:29
23Agnes SöhrmanOK Nackhe32:41
24Emil SvanbringLessebo OK33:23
25Lova NygrenTumba-Mälarhöjden OK33:26
26Alfrida HedstigVäxjö OK36:11
27Malin NorlanderOK Nackhe36:28
28Ossian HedstigVäxjö OK36:43
29Klara SäfstenFK Herkules37:30
30Toke TillingsøeTisvilde Hegn OK39:36
31Emma LarssonUlricehamns OK39:48
32Carl HendbergHestra IF39:57
33Hanna OlssonBrattås CK40:05
34Mathilde SnijderIK Uven40:11
35Vera UhrbergBrattås CK40:16
36Maja BremerBoxholm-Mjölby OL43:30
37Emilie SvanbringLessebo OK45:19

U22550 meter36 anmälda
1Albin NilssonUddevalla OK17:05
2Samuel ErikssonEds SK19:20
3Jonas HarfotHorsens OK19:44
4William WestUddevalla OK20:23
5Emil BoströmOK Linné21:04
6Matilda RundqvistOK Nackhe22:30
7Daniel KnutssonLerums SOK23:12
8Emma FranzénLidköpings VSK23:27
9Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK23:28
10Ida ErikssonOK Landehof23:52
11Emma ErikssonAnnebergs GIF25:31
12Nathalie KnudsenHSOK.dk25:43
13Malva AlpadieOK Pan-Kristianstad25:57
14Rasmus FjordsideSävedalens AIK26:05
15Viktor NybergOskarströms OK27:03
16Konstanse MoholthKongsberg O-lag27:07
17Selmina HedstigVäxjö OK27:48
18Emil NygrenTumba-Mälarhöjden OK28:59
19Vendela DannbringSkåneslättens OL30:30
20Edvin MånssonVäxjö OK30:36
21Oskar GranOK Lindena30:39
22Linnea BengtssonFalkenbergs OK31:12
23Linnea SkalbergBredaryds SOK31:53
24Marte Karine LarsenKongsberg O-lag34:36
25Wilma HagmanFjärås AIK34:37
26Jacob ÖstermanVänersborgs SK34:43
27Johan KnutssonLerums SOK34:49
28Felicia LindebladTrollhättans SOK35:02
29Thea VegeliusKungälvs OK37:31
30Erica AbrahamssonFK Herkules37:33
31Victor HagmanFjärås AIK38:05
32Paula HammerIF Rigor38:07
33David ErikmatsSävedalens AIK41:42
34Morgan AlpadieOK Pan-Kristianstad44:14
35Leo EnerothAlvesta SOK61:50
Anton SilierJärfälla OKEj start

U32810 meter18 anmälda
1Tim BäcklundIFK Göteborg30:27
Eric FlakbergIFK Göteborg30:27
3Andreas JohanssonFalkenbergs OK33:50
4Wilma HendbergHestra IF38:52
5Filip AlmgrenOK Stigen41:51
6Lina LindOK Tyr44:22
7Filip LindOK Tyr46:36
8Tilda AlpadieOK Pan-Kristianstad54:19
9Filip LemanGöteborgs SK54:31
10Fanny MauritssonOK Pan-Kristianstad55:04
11Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna55:10
12Oscar AnderssonKungälvs OK64:15
13Julia AnderssonKungälvs OK65:00
14Tea EnerothAlvesta SOK65:20
Mathilda AnderssonKungälvs OKEj godk.
Stina MeyersonBromma-Vällingby SOKEj godk.
Victor AhlbäckFossum IFEj start
Celicia JohanssonFK Friskus VarbergEj start

U42900 meter2 anmälda
1Rasmus HarfotHorsens OK33:41
2Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubb43:52

ÖPPEN 12550 meter32 anmälda
1Anna LindebladTrollhättans SOK21:02
2Håkan CarlssonAlvesta SOK21:24
3Sandra ArvidssonOK Stigen21:27
4Ida SvenssonOK Stigen21:31
5Simon SvenssonLaholms IF OK21:43
6Victoria AnderssonOK Tranan24:56
7Elin DjupsjöOskarströms OK25:03
8Susanne KnutssonLerums SOK25:06
9Eva Larssonvacant25:33
10Albin TollOK Njudung26:01
11Johan WilhelmssonOK Räven26:05
12Linus BacklundHelsingborgs SOK27:03
13Carina SvenssonMarkaryds FK28:55
14Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL29:26
15Bodil HedenbergOK Vivill30:27
16moa kristianssonOK Korinten32:16
17Per KristianssonOK Kontinent32:32
18malte kristianssonOK Korinten32:34
19Ayan LingJönköpings OK33:25
20Edwin StävmoOK Kolmården35:32
21Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna35:42
22Tyr PerssonLinköpings OK36:08
23Gustav AnderssonHärlövs IF36:17
24Claes ClaessonMalmö OK36:33
25Linus SågbyJönköpings OK37:24
26Barbro NilssonAlvesta SOK39:47
27Tuva NylundBredaryds SOK43:11
28Eva BremerBoxholm-Mjölby OL43:43
29Kajsa WardOK Vivill44:22
30Carola BestermanIK Trenne Ullared44:50
31Anne KlintMarkbygdens OK61:56
32Claudia KnudsenHSOK.dk81:23

ÖPPEN 23160 meter43 anmälda
1Simon SjöforsOK Älme24:43
2Andreas JonssonHaganässkolans IF30:08
3Emma DjerfLerums SOK31:22
4Viktor CarlssonIK Trenne Ullared32:12
5Klara DjerfLerums SOK32:14
6Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb36:27
7Markus CarlssonAlvesta SOK38:16
8Morten Hallagervacant42:45
9Anna Djärv-DanielssonArboga OK43:05
10Marie KoppTisvilde Hegn OK43:24
11Maria SjöbergBredaryds SOK43:26
12Leo Karlssonvacant46:10
13Roine SchölinLaholms IF OK46:28
14Emilia SchölinLaholms IF OK46:31
15Krister KristianssonOK Lindena47:09
16Eva RosenbergNittedal OL48:06
17Hans EmilssonKinnaströms SK48:39
18Margareta WikströmVäxjö Allmänna IS49:22
19Helena BergIS Kullen51:55
20Lene ØbroTisvilde Hegn OK52:25
21Britt-Marie KarlströmOK Landehof54:23
22Anne-Berit LarsenKonsberg57:19
23Mari-helen LidströmSnättringe SK59:34
24Mary LarnerGöteborg/Majorna OK59:39
25Emma NordbergGällstadbygdens SOK59:51
26Åsa LarssonUlricehamns OK60:17
27Siv PetterssonGöteborg/Majorna OK60:29
28Sofia StiblertTockarps IK60:35
29Bertil CarlsonOK Skogshjortarna62:36
30Annelie WardOK Vivill63:34
31Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad63:47
32Lena EkmanOK Kullingshof63:49
33Sture KarlssonOK Skogshjortarna69:22
34Ulla-Britt KarlssonOK Skogshjortarna69:37
35Karin IngvarsdotterMalmö OK70:03
36Helen JohanssonOK Gisle71:08
37Annika LindmanIK Trenne Ullared74:26
38Lasse Olsenvacant74:33
39Anette NordlingOK Orinto77:54
Christina WernerssonOK Orinto77:54
41Jonatan FredrikssonFalköpings AIK OK79:29
Mats GustavssonOK OrintoEj godk.
Katja HedbergJärfälla OKEj godk.

ÖPPEN 33990 meter17 anmälda
1Karin FärnlöfIF Rigor47:01
2Tord LättÅmåls OK49:42
3Annika NilssonEslövs FK50:33
4Peter ÅkessonIK Dran51:18
5Anton DombyOK Stigen51:22
6Barbara Reschvacant53:30
7Sara JohanssonVänersborgs SK55:04
8Mike ItoMalmö OK55:33
9Linda LjungdahlHjärnarps GH OL55:47
10Johan BerköAnderstorps OK62:23
11Jennifer AnderssonOK Skogsmunken64:03
12yvonne FriskOK Skogsmunken64:04
13Karin NilssonIK Trenne Ullared65:49
14Tom MeyersonBromma-Vällingby SOK76:29
15Lucy LouTibro OK84:08
16Katarina ErikmatsSävedalens AIK87:51
Annika FasthBoxholm-Mjölby OLEj start

ÖPPEN 42920 meter79 anmälda
1Eva LångStora Tuna OK30:03
2Maria SundbergOK Njudung31:15
3Marina JohanssonOK Njudung31:40
4Monica ÅkessonIK Dran32:05
5Ylva WestUddevalla OK32:15
6Örjan SöderlundLerums SOK34:04
7Elisabeth SöderlundLerums SOK34:23
8Liselott DahlJönköpings OK34:38
9Lena KarlssonOK Alehof34:46
10Elisabeth MelinSundbybergs IK35:40
11Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb35:50
12Sofia LüningIF Rigor35:51
13Camilla LindebladTrollhättans SOK36:28
14Frida DombyOK Stigen36:34
15Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK37:12
16Martin WigrenLunds OK37:20
17Stig GustafssonIK Ymer37:51
18Åsa WängdahlOK Gipen38:01
19Majken MäärupOK Pan Aarhus38:02
Erika EliassonOK Landehof38:02
21Elisabet Höstvacant38:39
22Arild LarsenKongsberg O-lag38:44
23Fredrik NyqvistSäffle OK38:49
24Jalle StrömbomElfsborg SOK39:00
25Doris EliassonOK Landehof39:44
26Lennart ForsHestra IF40:07
27Jenny WåhlanderFrölunda OL40:09
28Ida NordbergGällstadbygdens SOK40:34
29Ulla FredrikssonFalköpings AIK OK40:40
30Rune JungbjerGöteborgs SK40:49
31Kerstin OlesundOK Landehof40:54
32Jan WiderströmIK Ymer41:06
33Runo SchybergFjärås AIK41:23
34Emmelie GeorgssonOK Nackhe41:41
35Kerstin LundquistNybro OK42:27
36Birgitta ByströmJärfälla OK42:35
37Sara TerménVäxjö Allmänna IS43:29
38Thomas ReichelSävedalens AIK43:36
39Mari SchoughFalkenbergs OK43:41
40Jan NordbergGällstadbygdens SOK44:27
41Margaretha JohanssonOK Kullingshof45:17
42Kjell AnderssonOK Skogshjortarna45:32
43Joel JohanssonOK Skogshjortarna45:40
44Inger SörlénTäby OK45:56
45Gunilla PerssonÄtrans IF46:31
46Karin SamuelssonKungälvs OK46:42
47Karin VidarssonOK Nackhe46:53
48Lena BobergIF Rigor47:10
49Gunnar BengtssonOK Gläntan47:41
50Ella StrömbomElfsborg SOK48:59
51Eva JohanssonÄtrans IF49:03
52Tommy GustafssonOK Kullingshof50:43
53Margareta AdamssonHalmstad OK51:14
54Maud GustavssonOK Bävern52:35
55Monica JohansonJönköpings OK52:44
56Karin Cederlöfvacant53:07
57Ronny EkmanOK Kullingshof53:13
58Emma KihlbergHalmstad OK53:20
59Mona EnforsTockarps IK53:42
60Hanna Grahn StrömbomElfsborg SOK53:48
61Christina HogedalKungälvs OK54:10
62Malin PeterssonVärend GN OL54:55
63Lisbeth CarlssonAlvesta SOK55:42
64Karl-åke BöregårdOK Gläntan56:15
65Christel NilssonOK Älme56:51
66Magdalena AgrellSävedalens AIK58:19
67Erika OhrlanderOK Pan-Kristianstad61:02
68Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna64:06
69Frida RönnqvistOK Löftan64:12
70Torbjörn LarssonFalköpings AIK OK65:57
71Marianne CarlssonRingsjö OK68:06
72Caroline LindelöwHärlövs IF73:41
73Lina LarssonFalköpings AIK OK75:16
74Ann-Britt LarssonFalköpings AIK OK78:28
75Maria WennermarkOK Skogsfalken81:15
Jenny RönnqvistOK LöftanEj godk.
Linn NedergårdFK Friskus VarbergEj godk.
Inger LandsbergTHOKEj godk.
Karin IngvarsdotterMalmö OKÅterbud

ÖPPEN 53940 meter45 anmälda
1Stefan PauliGöteborg/Majorna OK39:56
Christian AnderssonOK Tranan39:56
3Mathias JanssonBredaryds SOK40:15
4Kenth SjöbergBredaryds SOK40:55
5Gustav JosefssonOK Stigen42:20
6Tomas AxelssonOK Linné43:02
7Martin JohanssonOK Stigen43:31
8Christer JanssonBredaryds SOK43:54
9Hans BartholdssonHalmstad OK44:09
10Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK45:16
11Karl Johan LarssonOK Stigen45:21
12Olle ArmanNyköpings OK45:57
13Roger DjupsjöOskarströms OK46:07
14Bengt JohanssonBredaryds SOK47:03
15Sofie SöderblomFalkenbergs OK47:43
16Ebbe MalmMarkaryds FK49:01
17Mikael WardOK Vivill49:20
18Thomas HjertFalköpings AIK OK50:35
19Staffan LindbomOK Orion53:15
20Lars-Olof RönnqvistOK Löftan54:05
21Per EnerothAlvesta SOK54:08
22Åsa EnerothAlvesta SOK54:15
23Cristin KarlssonOK Torfinn54:27
24Per RogneIK Hakarpspojkarna55:40
25Johanna ClarinIF Rigor56:44
26Jörgen Hedinvacant57:06
27Stefan HedlundKöping-Kolsva OK57:56
28Jonas BäckströmIF Rigor61:13
29Benneth AdamssonHalmstad OK61:54
30Renja SkogHjärnarps GH OL62:58
31Magnus Klemmingvacant64:50
32Lars-Göran KlemmingOK Stigen66:02
33Arvid SunessonMarkaryds FK70:22
34Anna LarssonFalköpings AIK OK71:01
35Anton JohanssonOK Tranan72:49
36Mikael KuhlinGöteborg/Majorna OK74:54
37Helena SchützdellerHässleholms OK77:47
38Annika Klemmingvacant86:54
39Ewa MattssonOK Tyr89:57
40Helén PerssonHässleholms OK96:35
Mattias HanssonFrölunda OLEj godk.
Dennis TollOK NjudungEj godk.
Joel OlofssonKarlshamns SKEj godk.
Sven-Arne BengtssonOK NackheEj godk.
Erland MaxFrölunda OLEj godk.

ÖPPEN 64710 meter23 anmälda
1Joakim ClaessonIK Ymer44:06
2Martin WestUddevalla OK52:32
3Kjell ErlandssonOK Lindena53:02
4Mathias WraaTisvilde Hegn OK54:10
5Simon GeorgssonOK Nackhe54:15
6Anders SvenssonHalmstad Garnisons IF54:42
7Roger NilssonLaholms IF OK56:16
8Andreas EnforsTockarps IK56:28
9Lennart LundhOK Tisaren57:19
10Olle EnforsTockarps IK59:30
11Jerry NilssonLaholms IF OK59:42
12Lars BjörckOK Älme59:53
13Jonas MauritssonOK Pan-Kristianstad64:05
14Heli EricssonLynx65:59
15Olle PenttinenVakant69:14
16Magnus OhlssonFK Snapphanarna71:28
17Jonas NordlingOK Orinto79:38
18Lotta SjöbergHelsingborgs SOK82:28
19Filip SvenssonLaholms IF OK85:15
20Sven-Gunnar SvenssonHalmstad OK85:18
21Marcus NilssonLaholms IF OK87:42
22Jenny JohanssonIK Ymer89:37
Lena NormanIS KullenEj godk.

ÖPPEN 72770 meter67 anmälda
1Cecilia HedstigVäxjö OK27:41
2Hanna DjerfLerums SOK28:44
3Jenny Wärnvacant28:52
4Anna PerssonVäxjö OK29:12
5Kerstin AnderssonRyda SK29:16
6Nina DjerfLerums SOK29:44
7Linda AxelssonIK Uven29:50
8Charlotte JosefssonOK Vivill30:48
9Patrick DjerfLerums SOK30:50
10Susanne LundgrenVärend GN OL32:20
11Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb32:25
12Jonas DetterfeltLinköpings OK32:35
13Göran StuhlhoferOK Landehof33:39
14Lars-Göran HedstigVäxjö OK33:53
15Elin ThuressonBurseryds IF34:08
16Alf JohanssonVäxjö OK34:12
17Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK34:28
18Lisa ElmerfjordMalmö OK35:00
19Malin JohanssonFK Friskus Varberg35:20
20Jörgen HallbergIK Ymer35:25
21Ronny PalmFK Boken36:02
22Karin MemmiHalmstad OK36:13
23Lena ThuressonBurseryds IF36:16
24Simon NilssonFalköpings AIK OK36:40
25Carl-Eric AnderssonFjärås AIK37:16
26Johanna NilssonFalköpings AIK OK37:43
27Malin LjunggrenMarkbygdens OK37:45
28Fredrik OdelbergIK Ymer37:55
29John JohnssonOK Landehof38:30
30Kurt AnderssonOK Kullingshof39:20
31Stig LöfgrenAttunda OK40:00
32Leila LjunggrenMarkbygdens OK40:07
33Stefan JönssonIK Uven40:23
34Karin OlssonMunkedals SOK41:11
35Bent MårtensenOK 7341:17
36Ingvar BengtssonOskarströms OK41:20
37Göran HolmbergMarkaryds FK41:29
38Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK42:23
39Conny WernerssonOK Orinto42:41
40Sven ErikssonOK Landehof42:46
41Kennerth GustafssonOK Virdarna43:20
42Lisbeth BergagårdTolered-Utby OL43:23
43Bengt HanssonOK Löftan45:26
44Mats LydingHylte OK46:04
45Ingvar PerssonOK Tyringe47:23
46Kjell SjunnessonKungälvs OK49:10
47Lisbeth LindqvistOK Löftan49:32
48Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK50:13
49Håkan BjörklundSjövalla FK53:28
50Tobias MullinsSävedalens AIK53:33
51Sandra AnderssonFalkenbergs OK53:36
52Pia AnderssonFalkenbergs OK53:43
53Lennart LindbergIK Vista55:35
54Helen NilssonHärlövs IF56:08
55Burne NilssonOK Torfinn56:12
56David SkälegårdHerrestads AIF61:06
57Stig SvenssonOK Virdarna61:45
58Annika JohanssonOK Alehof63:21
59Birgitte WraaTisvilde Hegn OK70:18
60Lars-Göran CullbrandIK Stern79:15
Annika GustafssonOK NackheEj godk.
Lars-Erik HallbergFK BokenEj godk.
Mats LindebladTrollhättans SOKEj godk.
Karin LindénOK GyngeEj godk.
Torbjörn LindstenTumba-Mälarhöjden OKEj godk.
Bent JacobsenHolding OKEj godk.
Gunilla JogelandIK YmerEj godk.

ÖPPEN 85050 meter57 anmälda
1Erik ÖhlundUlricehamns OK33:01
2Emil TengvallVänersborgs SK36:29
3Oskar NordmarkJärfälla OK38:08
4Henrik OlofssonFK Snapphanarna38:20
5ulf johanssonOK Gissle40:42
6Mattias CarlssonIK Trenne Ullared41:26
7Pontus KarlssonMarkbygdens OK41:29
8Daniel HägerstrandKungälvs OK43:23
9Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK43:35
10Mattias Wärnvacant43:36
11Sven OlssonLeksands OK43:57
12Håkan ForsmanRonneby OK44:03
13Weronica ZederinIK Trenne Ullared44:29
14Magnus HanssonO KLöftan44:47
15Fredrik StenssonMarkbygdens OK46:08
16Jonas SalénUlricehamns OK46:37
17Mattias EricssonLynx47:00
18Jonas BrånaltAstraZeneca IF Mölndal47:45
19Calle SundeliusJärfälla OK48:28
20Niklas EklundFK Friskus Varberg48:32
21Pär MoqvistLerums SOK49:36
22Peter AnderssonHylte OK49:46
23Lukas BrodinHylte OK49:57
24Bo LauriSnättringe SK50:12
25Stefan MånssonOK Löftan52:18
26Daniel LundqvistHalmstad Garnisons IF53:23
27Ralf VidarssonOK Nackhe54:08
28Folke Höstvacant54:57
29Mats NordahlHalmstad Garnisons IF55:04
30Mikael JohanssonOK Nackhe55:34
31Hans AnderssonHalmstad OK55:46
32Anna BerlinKungälvs OK56:01
33Fredrik PerssonFK Åsen56:58
34Anne JohanssonOK Dacke57:16
35Anders ClaessonBurseryds IF57:29
36Jenny JohanssonOK Gisle57:38
37Anders PetterssonOK Njudung59:00
38Jens TerménVäxjö Allmänna IS59:54
39Ingmar WahlströmHylte OK61:04
40Hans AntonssonOK Löftan61:53
41Jimmy HäggFK Friskus Varberg62:54
42Peter AbrahamssonSK Björnen64:01
43Anders Jalmingvacant64:59
44Tobias BlomqvistOK Vilse 8765:07
45Andreas KarlssonHalmstad Garnisons IF65:48
46Göran GustafssonOK Nackhe66:15
47Dennis ØbroTisvilde Hegn OK68:43
48Peter WraaTisvilde Hegn OK68:46
49Thomas LundVakant69:41
50Nils LandsbergTHOK71:07
51Lars LindénOK Gynge71:10
52Ingvar OlofssonFK Snapphanarna76:29
53Lin NormarkTullinge SK78:51
54Håkan JonssonHjärnarps GH OL84:08
55Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL101:53
56Kristina LandgrenMalmö OK149:42
Anders JohanssonOK StigenEj godk.

ÖPPEN 96360 meter16 anmälda
1Olle WinrothOK Löftan42:31
2Christian NilssonOK Löftan46:48
3Ulf LunnhedOK Reftele50:12
4Marcus JosefssonOK Vivill51:15
5Niklas Wernerssonvacant51:21
6Johan AntonssonOK Löftan51:48
7Johan VirtaOskarströms OK57:51
8Frida AnderssonFalkenbergs OK57:58
9Carina SvenssonBredaryds SOK58:55
10Magnus JohannessonHelsingborgs SOK59:36
11Daniel SvenssonMarkbygdens OK64:27
12Niklas AngmyrKlubblös84:48
13Niklas JohanssonIF Rigor85:51
14Peter ArvidssonIF Rigor86:37
15Fredrik AngmyrUddevalla OK90:20
16Bengt SalomonssonSkåneslättens OL108:51


Skapad 2010-07-24 10:11:11 med OLA version 4.1.6